Ailenizle Birlikte Yapılabilecek Keyifli Aktiviteler

birevim kredisiz ev

Kâğıt, kalem ve aile bir araya geldiğinde sandığınızdan daha fazla keyifli aktiviteye ulaşabilirsiniz.  Tüm ailenin birlikte zaman geçirerek eğleneceği oyunlar düzenlemek çok fazla zamanınızı almayacaktır.  Aslında, kâğıt, kalem ve hayal gücü, birçok grup oyununun atmosferi renklendirebilmesi için gereken tek unsurdur. Özellikle bu pandemi günlerinde tüm aile üyeleriyle yapılacak eğlenceli aktiviteler hazırlamaktan daha iyi bir şey olamaz.

İşte yetişkinler için daha uygun ama aynı zamanda çocuklarınızla birlikte denemek için çok ilgi çekici oyunları sizin için sıraladık.  Bir aileyi özellikle maddi olarakta zorlamayacağı aktivitelerden biri olan oyunlar konusunda aşağıda birçok alternatif sunduk.

Çiz ve tahmin et Aktivitesi

Bu oyunla herkese harika grafik becerilerinizi gösterebileceksiniz. Yapılacak ilk şey iki takıma ayrılmaktır. Ardından dört farklı konuya karar verilir, örneğin nesneler, insanlar, yerler ve hayvanlarla ilgili bir klasiktir. Seçilen konular farklı kâğıt parçalarına yazılır ve ardından katlanır ve karıştırılır.

Bu noktada başlangıç ​​takımı çekilir ve hangi oyuncunun yetenekli bir illüstratör (resimleyici) olması gerekir. Aynı zamanda, rakibin bir konu kartı çizmesi ve bir kâğıda doğal bir kelime yazması için 10 saniyesi olacaktır. Ardından broşürü, sadece etkili açıklayıcı çizimler kullanarak ekibinin bu terimi tahmin etmesine izin verecek bir dakikası olacak olan gelişmekte olan sanatçımıza iletecektir. Oyunun kimin kazandığını nasıl bileceğiz?

Tahmin eden takım 2 puan alır, rakipler başarılı olmazsa 1 puan alır, ancak oyuncu 10 saniye içinde çizilecek kelimeye karar veremezse rakip takıma iki puan verir.

Galibiyet, toplamda yirmi puana ilk ulaşan takıma gider. Meydan okumayı daha eğlenceli hale getirmek için orijinal ve eğlenceli temalar seçmeye çalışın, ancak her şeyden önce çizgi filmler gibi çocuklar için de uygundur.

Sözlük oyunu Aktivitesi

Her şeyden önce bir hakem belirlemek gerekir veya her turda farklı bir oyuncu bu rolü üstlenir. Her turda acımasız hakem sözlükten muhtemelen bilinmeyen veya orada bulunanlar tarafından çok az bilinen bir kelime seçer ve yüksek sesle okur.

Her oyuncu gizlice kâğıdına varsayımsal bir tanım yazar. Özü itibariyle doğru ve doğru olduğu sürece, sözlüğün sözlüğünkiyle mükemmel bir şekilde örtüşmesi alakalı değildir. Hepsi kâğıtlarını rastgele bir sırada yüksek sesle okuyacak olan hakeme teslim edecektir.

Ailen ile Dil yeteneğini geliştir 

Sözlük tanımına en yakın olan herkes, en fazla üç ödüllü tanıma kadar bir puan alır. En iyi dilbilimcisi ödülünü ilk olarak 10 puana ulaşan kişi kazanır.

Oyunu daha eğlenceli hale getirmek için, en yaratıcı üslupla yazılan tanıma, tüm katılımcılardan güzel gülüşler çıkarabilecek bir “sempati” ödülü de verilebilir. Tanım doğru olmayabilir, sadece orijinal ve eğlenceli olabilir. Oyun Sempati ödülünü kazanan kişi bir puan kazanır.

Aklını uyandır!

Bu oyunda, her biri alfabenin bir harfini taşıyan birkaç kâğıt parçası hazırlanır. Oyuncular çoksa, iki takıma ayrılır ve on iki farklı kategori (aktörler, şarkıcılar, politik figürler vb.) Seçeriz. Alfabenin bir harfi çıkarılır ve bir dakika içinde iki takımın on iki kategorinin her biri için çıkarılan harfle başlayan bir isim veya kelime yazması gerekir.

Filmlerin ve şarkıların adlarına gelince, ilk ismin baş harfi geçerliyken, ad ve soyadlarında hem adın baş harfi hem de soyadının baş harfi geçerlidir. Aynı kelimeyi farklı kategorilerde tekrar etmeye değmez. Elde edilen puan, yazılan kelime sayısına karşılık gelir ve oyunun başında kararlaştırılan puanı atmaya ilk gelen takım kazanır.

İyi eğlenceler

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 6 =