Alışveriş Yaparken Sezon Sonu Ürünlere Ağırlık Verin

birevim kredisiz ev

Alışveriş yapmayı herkes çok sever ve yapmak ister. Özellikle kadınlar alışveriş yapmaya bayılırlar. Alışveriş yaparken sezon sonu ürünlere ağırlık verin, bunu neden söylediğimizi merak ediyor olmalısınız. Sezon sonu demek tasarruf demektir. Günümüzün en önemli konusu tasarruftur. Sezon sonu alışveriş yaparsanız büyük oranda tasarruf edersiniz.

Mağazalar fiyat politikalarını personel maliyeti, kira ve mal kalitesine göre belirlerler. Bunlar sadece ana etkenlerdir, bunların yanında birçok küçük etkenler vardır. Sezon başı ve sezon ortasında ürünler yeni gelir ve sezon ürünleri olduğu için fiyatları oldukça yüksektir. Bu ürünlerin bazıları hemen tükenir bazıları ise, sezon sonuna kalır. Ayrıca çok satan ürünler, sürekli yeniden üretilmekte ve servis edilmektedir. Bazı ürünler ise, hiç satılmamış denecek kadar az satılır. Bu ürünler ve çok üretilen ürünlerin çoğu her zaman sezon sonuna kalır. Sezon sonu hem indirim hem de tasarruf anlamına gelmektedir.

Günümüz ekonomi şartlarında her bütçe için tasarruf büyük önem taşımaktadır. Tasarruf etmek isteyen kişiler mutlaka sezon sonunu beklemelidirler. Mağazalar, sezon değişeceği için bu ürünlerin fiyatını düşürmektedir. Mağazalar, bu noktada kendi karlarından feragat etmektedirler. Eğer ürün satılmazsa ellerinde kalacağı için mecburen fiyatını düşürürler. Bu fırsatları iyi değerlendirip hem ucuz hem de kaliteli ürünlerin sahibi olabilirsiniz. Eğer ciddi anlamda tasarruf etmek istiyorsanız, sezon sonu ürünlere ağırlık vermeniz gerekmektedir.

Sezon sonu ürünler genellikle giyim sektöründe geçerlidir. Yaz bitiminde yazlık ürünler, kış bitiminde kışlık ürünler indirime girer. Yeni mevsimler geleceği için sezon sonu ürünler mantıksız gelmektedir fakat sezon sonu ürün alırsanız bütçenize büyük katkısı olacaktır. Sezon ortasında 500 TL olan bir mont, sezon sonu yüzde elli indirime girerek 250 TL’ye kadar düşmektedir. Buradan kar edeceğiniz 250 TL ile birçok ürün alabilir veya tasarruf edip bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Tasarrufun anahtarı sezon sonu ürünlerdir diyebiliriz. Giyim ve ayakkabı sektörünü takip ederek, sezon başı yüksek fiyata alacağınız ürünü almadan sezon sonu aynı fiyata hem ayakkabı hem de kıyafet alabilirsiniz.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Salih Sarı Reply

  Sezon sonu ürünlerde gerçekten ciddi bir indirim oluyor, tabi şu an pandemi sürecinde her üründe indirim olabilir

 2. Seval Korkmaz Reply

  Alışveriş yaparken bende genelde geçen sezon ürünlerine öncelik veriyorum onlar daha uygun ve indirimli oluyor

 3. Selma Turan Reply

  Alışveriş yaparken sezon sonu ürünler genelde daha uygun oluyor bende bu yüzden sezon sonu ürünlere öncelik veriyorum

 4. Sena Yıldız Reply

  Şu süreçte online alışverişe yöneldi herkes ve açıkçası bir çok kişi fiyata takılmıyor

 5. Duygu Aktaş Reply

  Sezon sonu ürünlerde ciddi indirimler oluyor gerçekten, bende sezon sonu ürünlerden alıyorum 🙂

 6. Furkan Aktaş Reply

  Alışverişlerde genelde beğendiğim ürünü alırım ancak fiyatıda önemli tabi sezon sonu ürünler uygun oluyor

 7. Aslı Kurt Reply

  Alışveriş yaparken genelde uygun ürünleri tercih etmeye çalışıyorum, yoksa en ufak bi tshirt 100 tl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =