Araçla Tatile Gidenlere Tasarruf Önerileri

birevim kredisiz ev

Her çalışanın aklında tatile çıkma fikri bulunmaktadır. Uygun zaman geldiğinde tatile çıkan kişilerin ulaşım seçenekleri arasında hiç şüphesiz kendi araçları ilk sırada gelmektedir. Kendi aracınızla tatile çıkmanın oldukça avantajlı olduğunu ifade etmek gerekir. Her şeyden önce, yolculuk boyunca konforlu olma şansı yakalarsınız. Bunun yanı sıra, tatil sırasında farklı yerlere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Tatile çıkarken kendi aracınızı veya kiraladığınız bir aracı kullanabilirsiniz. Ancak, bu yöntemi tercih ettiğiniz takdirde bile tasarruf yapabilirsiniz. Gelin, hep birlikte, tatilde araç giderlerine kısıtlama getirmek isteyenler için uygun tasarruf önerilerine bir göz atalım!

Ekonomik Araç Giderleri İçin Uygulanması Gereken Faydalı Yöntemler

  • Tatile çıkmak için araç kiralamayı düşünüyorsanız ilk olarak en uygun fiyatı sunan araç kiralama firmalarını araştırmalısınız. Araç kiralama firmaları arasında kıyaslamalar yapabileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. Bu sayede, gerek Türkiye’nin gerekse de dünyanın farklı yerlerinde araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Üstelik ekonomik açıdan da hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Araç kiralama işlemlerinde aracın segmentini doğru seçmelisiniz. Yanınızda kaç kişi olduğuna göre aracın türüne karar vermelisiniz. Kira bedeli ve yakıt giderlerinde tasarruf sağlamak için kendinize ve bütçenize en uygun aracı tercih etmelisiniz.
  • Kendi aracınızla veya kiraladığınız araçla yolculuğa çıkarken akaryakıt fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu noktada, akaryakıt şirketlerinin kampanyalarını takip etmelisiniz. Chip para, yakıt puan, çekiliş ve indirim gibi kampanyalar sayesinde zannettiğinizden çok daha uygun bir yolculuk gerçekleştirmiş olursunuz. Akaryakıt firmalarının sosyal medya hesaplarını takip ettiğiniz takdirde bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
  • Tatil için yola çıkmadan önce aracınıza dair bakım işlemlerini muhakkak yaptırmalısınız. Bilhassa kasko sigortası büyük önem taşımaktadır. Aracın tüm sistemlerinin kontrolü yaptırılmalıdır. Ayrıca, hali hazırda bir sigorta poliçesine sahip değilseniz kasko yaptırmak adına tüm sigorta şirketlerini araştırmalısınız.
  • Yolculuk sırasında çok fazla para harcamamaya gayret etmelisiniz. Mola verdiğiniz yerlerde daha tutumlu davranmalısınız. Yemek ihtiyaçlarınız için evde kendiniz yapmış olduğunuz sandviç, pizza, poğaça, salata gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, mümkün olduğunca, yol üzerindeki dinlenme tesislerinden veya AVM’lerden alışveriş yapmamaya gayret etmelisiniz. Bu sayede, hijyeninden emin olduğunuz ve fiyatı bütçenize uygun olan seçenekleri tüketmiş olursunuz.
  • Aracınızla yolculuk yaparken yakıt tasarrufu konusundaki önerilere kulak asmalısınız. Gaza fazla yüklenmekten kaçınmalısınız. Buna ek olarak, sahip olduğunuz gereksiz yüklerden kurtulmalısınız. Lastik hava basıncını fabrika ayarlarında tutmalısınız. Bekleme yaptığınız anlarda aracınızın motorunu kapatmalısınız. Ayrıca, mümkün olduğunca klima kullanmalı ve bu sayede yakıt tüketimini düşürmelisiniz.
  • Son olarak, yola çıkmadan önce rotanızı belirlemelisiniz. Durak ve konaklama bölgelerini yolculuk öncesinde kararlaştırmalısınız. Bu sayede, yolculuk sırasında kararsızlıklar yaşayarak fazladan yakıt harcamak zorunda kalmazsınız. Bu noktada, navigasyon kullanmalısınız. Tüm bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde tasarruflu ve sorunsuz bir yolculuk gerçekleştirmiş olursunuz.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 11 =