Çocuklu Aileler İçin Villa Kiralama Rehberi

birevim kredisiz ev

Covid-19 dan dolayı evlerimize takılıp kaldık ve yeterince sıkıldık,bunun için bir değişiklik arıyoruz belki de,tatil bunun için çok önemli bir konu ve eğer birazda beklentilerimiz ve planlarımız farklıysa normalde villada güzel bir yerde villa kiralamamız değişiklik olacaktır.Peki Çocuğumuz varsa nasıl ve nelere dikkat etmeliyiz.

Gelelim çocuklu aileler için villa kiralama rehberini incelemeye;

Öncelik Tabiî ki Sağlık

Kiralayacağımız villa ile anlaştığımız emlak şirketi veya şahsından öncelikle villayı görmeyi isteyeceğiz ve bu görüşme tabiî ki pandemi önlemi alınarak gerçekleşecektir. Evi görmeye gideceğimiz zaman odalara çok dikkat etmeliyiz muhakkak ebeveyn odasına yakınında çocuk odası olmalıdır veya çocuk gayet ufak ise onu izlemek için kullanılan teknolojilerden bulunmalıdır. Dolayısıyla bebeğinizi gözetleyebileceğiniz bir kamera olmalıdır. Odalar havalandırılmaya müsait olmalıdır, camları pencerelerinde çocuk kilidi olmalıdır. Çocuklu aileler için villa kiralama rehberini incelemeye devam edelim.

Villa Kiralamadan Başka Nelere Dikkat Edilmelidir.

Villada bulunan havuzun muhakkak arınık olması gerekir ve bunun için önce kontrol ve akabinde kullandığınızda bu kontrolün sürekli yenilenmesi gerekir. Havuzun derinliği çok önemlidir aksi halde çocuğunuz gözünüzden kaçtığı zaman çok dikkatli olmanız gereklidir, havuz tasarımının muhakkak çocuğunuzu gözetebileceğiniz şekilde olması gerekir.

Villa Çevresindeki Önlemler

Villanın bulunduğu semtte neler var olup olmadığını bilmeniz için önceden gittiğinizde keşif yapmanız gerekir, komşularınızı tam tanımasanız bile ufakta olsa bilgi alabilmelisiniz. Dolayısıyla ekstra vakit ayırıp önceden bir çevre kontrolü yapmanız mecburidir, villada bulunan veya çevresinde bulunan o geniş alanda güvenlik var mı yok mu? Olası bir durumda acil veya kötü bir olayda hastane, itfaiye, jandarma veya polis gibi bizim yardımımıza koşacak devlet nezdinde görev yapan kurumlar var mı? Bu kurumlar var ise ne kadar uzaklıkta veya bir tuş ile gelebiliyorlar mı? Bunların hepsi önlem alabileceğimiz ve dikkat etmemiz gereken önemli noktaları oluşturuyor.

 Villa Kiralama Ücretleri Normal Evlere Göre Pahalı mıdır?

Tabiî ki öncelik villanın ne kadar büyük olacağı ve nerede olacağı ile alakalıdır siz kalabalık gidiyorsanız ve villanın boyutunun kalabalığa endeksli büyük olması gerekirse ister istemez maliyet artacaktır. Tabiî ki normal eve göre daha pahalı çünkü villanın sunmuş olduğu konfor veya artıları normal bir eve göre çok daha fazla.

Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Başka Noktalar

Mahremiyet;

Bu nokta çok önemli villa geniş veya rahat diye her yerde görünmesi gerekmektedir neticesinde sizin kişisel alanınız ve aileniz vardır, herkes ne yaptığınızı bilmemeli o yüzden kesinlikle çevresi iyice kapatılmış ve izole edilmiş villalar olmalıdır.

Market Uzaklığı;

Eğer uzun bir süre geldiyseniz market alışverişi elbet lazım olacaktır ve ne kadar yakın olursa o kadar iyi olur üstelik çocuğunuzu güven altında tutabilecekseniz yakın olması çok daha önemlidir arabaya bindirmek yerine eşinize bırakabilir beklide tek bile gidebilirsiniz, çocuğunuzun ufak ise uyku saati geldiği zaman onu uyandırmadan gitmek bile size avantaj sağlayacaktır. Bu nedenlerden ötürü market ne kadar yakın olursa sizler için o kadar rahat olacaktır.

Ek Ücretler ve Bütçe Hesabı;

Hayat iyi de olsa kötü de olsa sürprizler ile dolu ve tatile çıktığımızda ummadı bir şeyle karşılaşabiliriz. Neticesinde villada tıkılıp kalmak yerine dışarı çıktığımızda hoşumuza giden şeylerle karşılaşabiliriz o yüzden bütçenizi hesap ederken sadece villada kalacakmışız veya aksilik çıkmayacakmış gibi hesap etmememiz gerekir, normal hesap edilenden veya tavsiye edilen daha fazla miktarda para almamız gerektiren tatil konforunu sürdürmemizde büyük rol oynayacaktır. Bizim tarafımızdan bir kaza veya buna benzer bir olay olursa da anlaşmanıza göre emlak şirketi sizden ücret talep edebilir.

Zamanlanan Tatil Planı;Tatil sürecinde dikkat etmemiz gereken başka bir nokta ise zaman kavramı.Bu yönetiminde en önemli olay tatil planıdır ki bunu çıkacağınız kişi veya kişiler ile düşünmeniz gerekecektir.Bu noktada bir çok şeye ayıracağınız zaman bunun en net belirtisidir,her işe başladığınız gibi bu tatil planında da zaman yönetimini ve tercihlerinizi iyi yaparsanız çok güzel bir tatil sizleri bekleyebilir.

çocuklu aileler için villa kiralama kolay değil, birçok konuya dikkat edilmesi gerekiyor. Umarız bu yazı size yol gösterici olabilmiştir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + two =