Emeklilik Hayatı için 10 Huzurlu Sayfiye Yeri

birevim kredisiz ev

Çoğu insan uzun bir çalışma hayatı sonrasında emekliliği için sakin ve huzurlu yerleri tercih ediyor. Emekliler bu planları doğrultusunda özellikle de doğa ortamı bulunan yerlere yöneliyorlar. Emeklilik için yerleşebileceğiniz 10 yer öneriyoruz.

 1. Gökçeada/Çanakkale

Emeklilik için en huzurlu sayfiye yerleri arasında Gökçeada ilk önerilerimiz arasında bulunuyor. Gökçeada Marmara ve Ege iklimlerine sahiptir. Ada yaşamı hayal edenler, doğal ve yöresel tatlardan hoşlananlar için Gökçeada çok iyi bir seçim!

 1. Mazı/Bodrum

Bodrum ülkemizin en güzel tatil beldelerinden biri! Bodrum’da da emeklilik tabiki bir başka olacak! Bodrum aşıkları için sunabileceğiniz en güzel sayfiye yerlerinden biri de Mazı’dır. Burası ufak bir köy ve oldukça da sakin bir yaşam olanağı sunuyor!

 1. Karagöl/Artvin

Emeklilik için sayfiye yerleri araştırıyorsanız ve tam bir doğa aşığıysanız size Artvin’i es geçmemenizi öneriyoruz! Doğu Karadeniz’in göz alıcı yemyeşil ormanları, birbirinden etkileyici yaylaları, şelaleleri dillere destan! Karagöl ise en güzel yerler arasındadır; tam emekliler için!

 1. Datça/Muğla

Bolca oksijen, tertemiz bir hava, badem ağaçları ve yemyeşil bir doğa! Bunların hepsi ve daha fazlası Datça’da mevcut! Sağlık için olduğu kadar keyifle ve huzurla yaşamak için de ideal bir yer Datça! Ege’nin en güzel sayfiye yerlerinden biri…

 1. Riva/Beykoz

İstanbul Beykoz’da bulunan Riva tam bir doğa harikası! Burası bir köy ve harika bir manzaraya sahip! Özellikle İstanbul merkezde yaşamış olanlar için hem İstanbul’dan tam kopmamanın hem de sakin huzurlu bir hayat sürdürmenin yollarından biri de Riva’ya yerleşmek!

 1. Trilye/Bursa

Bursa şehrindeki Trilye ilçesi de emeklilere hitap eden, onlara huzur verecek olan bir yer! Sakinliğinin yanı sıra tarihi manzarasıyla da insanları büyüleyen Trilye, emeklilik için ideal!

 1. Akyaka/Gökova

Emekliler için yaşanabilecek en güzel yerler arasında Akyaka da bulunuyor! Burası tam da doğal güzelliklerin ortasında bir yer! Hem doğanın bu huzur verici enerjisinde hem de insanlarla iç içe yaşamak istiyorsanız Akyaka’yı emeklilik için tercih edebilirsiniz. Burada çok güzel koylar da var.

 1. Güzelçamlı/Aydın

Güzelçamlı, Aydın’ın Kuşadası ilçesinin en güzel yerlerindendir! Buranın bakir doğası birçok insanın özlemini karşılıyor. Buranın bir özelliği da çok yüksek derecede oksijene sahip olmasıdır. Kısacası hayalinizdeki emeklilik yaşamı için ideal bir yer olabilir!

 1. Turunç/Marmaris

Marmaris’in yemyeşil doğası, masmavi denizi ve özellikle yaz aylarındaki hareketliliği sizi çekiyorsa Turunç tam size göre! Turunç’ta müstakil evler çok yaygındır. Yazın turist oranı yüksek olan Turunç, kışın ise tam kafa dinlemek için!

 1. Bitez/Gümüşlük

Bitez/Gümüşlük Bodrum aşıkları için bir başka önerimiz! Bilhassa burayı İstanbullu emekliler tercih ediyor. Bitez Bodrum’un tüm güzelliklerini yansıtan kışın sakin yazın canlı olan bir kasaba! Emeklilik için güzel bir sayfiye!

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Sena Aydın Reply

  Önerdiğiniz yerlerin birkaçına gitmiştim en çok beğendiğim yer Çanakkale olmuştu 🙂

 2. Sibel Acar Reply

  Emekli olduktan sonra bende Muğla taraflarına gitmek istiyorum, daha çok var ama olsun hayal hayaldir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 9 =