En Ekonomik Ev Isıtma Yöntemleri

Ev ve işyerlerini ısıtmak pahalı ve her yıl daha da pahalılaşan bir durum haline gelmiştir. Faturaları azaltmak ve soğuk kış günlerinde ekonomik ev ısıtma yöntemleri kullanmak gereklidir.

birevim kredisiz ev

Bir ev ısıtma sistemi düşünüldüğünde, ilk olarak enerjiyi daha verimli kullanabileceğiniz, enerji tasarrufu sağlayacak ve aynı zamanda ekonomik olacak bir ısıtmayı tercih edebilirsiniz.

Kapılar, pencereler, duvar ve zemin, verimli ısınmanın en önem verilmesi gereken yerleridir. Bu yüzden ilk olarak ısıtma yöntemlerinde tasarruf ön plana çıkarılacağı zaman, yalıtımın doğru şekilde yapılmış olması, öncelik kazanmaktadır.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Ekonomik ev ısıtma yöntemleri içinde size yol gösterecek bazı ipuçları;

1.Enerji Tasarrufu Yapan Bir Alan Isıtıcı

Tüm bir evi ısıttığınızda sadece bir tek odasını kullanmak hem pahalı hem de israf edici bir durumdur. Böyle bir durumda yapacağınız ilk şey, termostatı biraz indirmek ve en fazla zaman harcadığınız oda ya da odalar için, alan ısıtıcı cihaz almaktır.

Bu tür cihazları alırken, termostatlı olmasına, enerji tasarruflu özelliği olanları tercih etmeye dikkat edilmelidir. Sadece açma kapama düğmesi olan bir ısıtıcı, bu tür bir işlem için uygun değildir ve size daha fazla para harcamanıza mal olabilir.

2.Akıllı Termostat Kullanmayı Deneyin

Programlanabilir akıllı termostat kullanmak, sizi birçok masraftan kurtaracaktır. Akıllı termostat sayesinde, küçük sıcaklıkları algılayarak kendisini ayarlamakta ve buna göre sıcaklığı alçaltıp yükseltmektedir.

3.Tavan Yalıtımı Yapın

Evinizde ekonomik ısı yöntemlerinden yararlanmanın bir diğer seçeneği ise tavan yalıtımı yaptırmaktır. Böylece ısıtma maliyetlerinizi düşürürken, soğuk hava içeri girmeyeceği için, evinizi ısıtırken çok fazla ısıya ihtiyacınız olmayacaktır.

Aynı zamanda sadece tavan değil, evin diğer bölümleri olan kapılar, pencereler, zemin gibi yerlere de yalıtım yaptırarak, ısıyı içeride tutabilirsiniz.

4.Güneş Panelleri Kullanın

Ekonomik ısıtma yöntemi içinde güneş panelleri, size hemen olmasa bile, birkaç yıl içinde büyük bir tasarruf sağlayacaktır. Evinizin çatısına kurduracağınız sistem sayesinde, güneş enerjisinden yararlanarak ısınabilirsiniz.

Güneş termal ev ısıtma sistemleri, farklı iklimlerde rahat ve sessiz çalışırken, iç mekânda oluşabilecek hava kirliliğini de önlemektedir.

Pasif güneş kullanmak da ev ısıtmanın en ekonomik yollarından biri olarak görülmektedir. Bu sistem için hava geçirmeyen ve iyi yalıtım yapılmış olması gereklidir. Bu sistemde kışın zor elde edilen güneş ısısı koruyan özel pencereler kullanılmaktadır.

5.Modern Odun Sobaları Kullanın

Modern odun sobaları, verimliliklerinin yanında kirlilik oranları da diğerlerine göre azdır. Bazı odun sabaları çift duvarlıdır ve soba etrafında havayı odaya dağıtan bir fanı bulunmaktadır. Bu durum ise ısı verimliliğinin artmasına olanak tanımaktadır.

Bazı odun sobalarında yanmamış sıvı ve yanan odun çıkan gazları yakan katalitik konvertör bulunurken bazı odun sobalarında bu konvertör yerine bölmeler bulunmaktadır.

6.Merkezi Gaz Isıtma Tercih Edin

Gazla çalışan merkezi ısıtma sistemi ucuz ev ısıtma yöntemleri arasında bulunmaktadır. Güvenilir ve verimli bir kazan seçimi sonrasında, uzun vadede tasarruf etmeye başlarsınız.

Merkezi gaz ısıtma sistemlerinde en iyi kazan markalarını tercih ederek, daha ucuza ısınma yollarını deneyimleyebilir ve faturalarınızı düşürebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

15 − three =