Esnaf Kurye Ne Kadar Kazanır?

birevim kredisiz ev

Kurye hizmeti giderek yeni bir hal almaya başlıyor. İnsanlar kendi isimleri ile kurdukları şahıs şirketlerinin yanında farklı taşımacılık siteleri ile anlaşarak ufak çapta bir şirket kurarak para kazanmaya başlıyor. Bu model özellikle pandemi sonrasında artan talebe cevap vermek için hizmete alındı. Trendyol, Hepsiburada ve diğer şirketler bu konuda ciddi atılımlar yapıyor.

Bu sayede aylık 5000 TL ile 15000 TL miktarında bir kazanç elde etmek mümkün oluyor. Genelde bu rakamlara ulaşmak adına ciddi bir şekilde çalışmak ve paket dağıtmak gerekiyor. Trendyol hizmetinde bu rakam günlük 200 paketin üzerinde olurken, hepsi burada paket başına 4 TL veriyor. Ne kadar çok paket dağıtılırsa o kadar yüksek bir kazanç elde edilebiliyor.

Esnaf Kurye Modeli Nedir?

Esnaf kurye veya girişimci kurye modeli ile insanlar kendi isimlerin şahıs şirketi kurarak işe başlıyorlar. Bu hizmet ile büyük firmalara ait olarak kargoların taşınmasına ve teslim edilmesine imkan sağlıyorlar. Bu hizmetleri veren insanlara belirli bir miktarda ödeme yapılarak kazanç elde ediliyor.

Bu hizmet sistemi sayesinde direk olarak kargoların teslimi sağlanmakla birlikte aynı zamanda hızlı bir hizmet ağı da oluşturulmuş oluyor. Özellikle büyük şehirlerde motorlu kuryeler çok hızlı bir erişim ağı kurulması anlamında insanların memnun olacağı bir yapıyı sürdürüyorlar.

Esnaf Kurye Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Bu hizmet ağına dahil olabilmek için ilk olarak yapmanız gereken sürekli olarak hareket halinde olan bir kurye olarak şahıs şirketi kurmak olacaktır. Bu hizmet ağının içerisinde birçok işlem artık online olarak yapılabildiği için şahıs şirketi kurmak o kadar zor olmayacaktır.

Şahıs şirketi kurmak için aşağıda ki evraklar yeterlidir.

  • Kimliğin ön yüzü,
  • İş için kullanılacak araçların ruhsatı,
  • Araç için olan şase numarası, kira sözleşmesi, noter satış sözleşmesi,
  • E-devlet üzerinden alınacak ikametgah belgesi,
  • İmza sirküleri

Bu evraklar ile şahıs şirketi kurmak için başvuru yaparak esnaf kurye olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Küçük bir ilçede hizmet vereceğiniz gibi aynı zamanda büyük bir şehirde de aynı iş modeli ile hizmet verebilirsiniz.

Esnaf Kurye Şahıs Şirketi Kazanç Limitleri?

Esnaf kurye hizmeti olarak hizmet vermek isteyenlere belirli bir kazanç imkanı sunmaktadır. Düzenli olarak her aynı maaş üzerinden hizmet vermiyorsunuz. Günlük olarak belirli bir maaş adeti üzerinden çalışmanız sağlanıyor. Bu sayede yüksek bir kazanç imkanına ulaşmış olma şansınız oluyor. Doğru adımları atan bir insan bu sayede 5000 TL ile 15000 TL arasında bir kazanca sahip olabiliyor.

Zorlanması noktasında dikkat edildiğinde kendinizi hiçbir şekilde dışarı atmamanız önemli oluyor. Bu basit iş modeli son yıllarda insanların en yüksek kazanç oranlarına ulaşmasına ve bu işte hizmet vermeleri anlamında talep edilmesine olanak sağlanıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 8 =