Evde Yerden Tasarruf Sağlayan Öneriler

birevim kredisiz ev

Yaşam alanlarımız giderek kısıtlanıyor daralan ve kısıtlanan yaşam alanlarını daha konforlu ve yaşanabilir bir şekilde oluşturmak için bazı alternatifleri kullanılabilirsiniz. Eskisi gibi geniş büyük evler artık yok günümüz evleri daha ufak oluyor. Bu nedenle yaşam alanlarının daha verimli kullanılması gerekiyor. Bunun için akıllı mobilyalar akıllı dekorasyonlar yaparak kesinlikle alanları daha hızlı kullanabilir ve alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Küçük eve eşyaları sığdırmak bazen zor olabiliyor. Yerden tasarruf ederek evin daha geniş görünmesini sağlayan önerileri sizler için hazırladık. Minimal evlerde yaşamanın çok fazla avantajı vardır enerji tüketimi daha az olur hem daha az ışıklandırma ve ısınma ile birlikte temizlemesi de daha kolay olmaktadır. Küçük ev demek daha az eşya yani daha az masraf anlamına gelmektedir. Ne kadar az eşya olursa olsun sığdırmak da bazen sorunlar yaşıyor ve dekorasyonu uyumlu hale getirmekten zorlanıyoruz. Sizlere birkaç ufak tefek tüyo vererek tasarruf sağlamanızı sağlayacağız.

Doğru Mutfak Yerleşimi

Mutfak eşyaları bazen çok fazla yer kaplıyor. Genellikle eve hediye alındığında bilindiği gibi en çok bardak çanak seti gelebiliyor.  Kesinlikle ihtiyaç fazlasını almak akıllıca olacaktır gelen hediyeleri ise başkalarına dağıtarak bir yol izleyebilirsiniz. Mutfakta masa kullanacaksanız kesinlikle katlanabilir akıllı bir masa olmalıdır. Bu durum sadece mutfakta değil bütün odalar için geçerlidir. Katlanabilir akıllı mobilyalar ufak evler için hayati önem arz ediyor.

Yatak Odasını Akıllı Kullanın

Yatak odası için gömme dolap idealdir. Ancak kiracılar bununla uğraşmak istemez.  Bu durumlarda dolabın arkasında yer kaldıysa arkasına üstünde yer varsa mutlaka buraları kullanın. Kullanış görünüm açısından dolabın üstüne valiz koymayı doğru bulamıyorsanız kesinlikle bölmeli mobilyaların dolabın alt kısmına yerleştirebilirsiniz. Ufak bir yatak odasına sahipseniz kapının ayana açılması da akıllıca olacaktır. Bunun için açtığınızda sizi yerden açılan kapılar yerine sürgülü kapılar yaptırarak daha fazla alanda yaşama şansına sahip olabilirsiniz.

Oturma odası ve salon gibi olanlar gün içerisinde ya da evde olduğunuz dönemlerde fazla zaman geçirdiğimiz yerlerdir. Ufak bir eve sahipseniz bu tarz mobilyaları almak yerine daha ufak mobilyalar almaya özen gösterin. Kocaman büyük mobilyalar kesinlikle yerinizi daha da daraltır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 14 =