Evden Çalışırken Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

birevim kredisiz ev

Gittikçe artan evden çalışan insan sayısına bakarak, üretkenliği azaltmadan elektrik tüketimini azaltmak için birkaç güvenilir öneri sunmanın zamanı geldi. Evden çalışmanın trafikten ofis binası enerji tüketimini azaltmaya kadar çevresel faydaları olduğu gösterilmiştir. Ancak daha da verimli hale getirmek ve enerji faturanızı azaltmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Perdeleri Açın, En Aydınlık Odanızda Çalışın

Yeterli doğal ışık elde ediyorsanız masa lambalarına veya tavan lambalarına enerji harcamanıza gerek yok. Dairenizde çalışılacak en aydınlık odayı seçin ve ışığın içeri girmesini sağlamak için perdeleri açık tutun. Doğal ışığın ruh haline iyi geldiğini biliyoruz. Bu şekilde hem ruhunuz hem de cüzdanınız için faydalıdır.

Kafeden Çalışma Alternatifi

Elektrikten tasarruf etmenin bir başka yolu, bir kafeden çalışmaktır Kahve ve simit için küçük bir meblağ harcamak, beş dakika boyunca ortamdaki insanlar ile bakış yâda söz ile zihinsel bir mola verebileceğiniz hoş bir yerden çalışmak avantajlı olabilir. Uzun vadede çok fazla para biriktirmeyebilirsiniz, ancak sadece bir elektrik faturası yerine yiyecek, içecek ve atmosfer elde edersiniz.

Daha Akıllı Saatler de Çalışın, Daha Uzun Saatler de Değil

Evden çalışırken elektrik tasarrufu yapmanın belki de en doğrudan yolu bilgisayarda çalıştığınız saat sayısını azaltmaktır. İş gününüzü geliştirerek ve sosyal medya sitelerinde harcanan zamanı azaltarak günün erken saatlerinde işinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer işinizi sekiz yerine altı saatte tamamlayabiliyorsanız, bilgisayarı kapatabilir ve dışarı çıkabilirsiniz, bu son iki saatte toparlayacağınız enerji miktarından tasarruf edebilirsiniz.

Enerjinizi Verimli Kullanan Ekipmanlar Edinin

Elektriği emen monitörler mi kullanıyorsunuz? Veya dizüstü bilgisayarınızda elektriği emdiği bilinen bir tarayıcı mı kullanıyorsunuz? Donanımınızda veya yazılımınızda bir takas yapmak isteyebilirsiniz. Daha düşük enerji tüketimine sahip yeni ekipman arıyorsanız, kullanılmış ve yenilenmiş ekipman satan geri alım şirketlerine göz atın. Hem daha ucuz hem de daha verim olabilir.

Tamam, yenilenebilir enerji, bu size herhangi bir elektrik tasarrufu sağlamaz, ancak karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olur. Evinize giren enerjinin mümkün olduğunca yenilenebilir kaynaklardan geldiğinden emin olmak için hizmetinizden yenilenebilir enerjiye kaydolun. Bu şekilde kullandığınız elektriğin en düşük çevresel etkisi olur.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 3 =