Evden Çalışmanın Sağladığı Beş Önemli Tasarruf

birevim kredisiz ev

Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok iş yerinin tüm işlerini elektronik ortamdan yaptığını ifade etmek gerekir. Bir başka deyişle, klasik ofis ortamının yerine evden çalışmak artık daha popüler hale gelmektedir. İşletme sahiplerinin birçok konuda tasarruf etmesine olanak sağlayan bu sistem; çalışanların verimlerinin artmasında da önemli bir faktördür. Gelin hep birlikte evden çalışmanın maddi ve manevi yararları hakkında konuşalım!

Evden Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

  1. Evden çalışma sistemi sayesinde çalışanların enerjisinden faydalanma şansı artmaktadır. İş yerlerinde çalışma, yemek ve mola saatleri genel olarak bellidir. Bu bağlamda, işlerin bilhassa ay sonlarında sıkışmasından dolayı çalışanların stres altında olmasına rastlanmaktadır. Odaklanma problemi yaşayan çalışanların verimleri ister istemez düşecektir. Buna ek olarak, iş yerlerinde uygulanan kılık kıyafet yönetmeliği yüzünden çalışanların kendilerini baskı altında hissetmesine rastlanmaktadır. Sonuç olarak, tüm bu sebeplerden dolayı, iş yerlerinde çalışma veriminin ve performansların düşmesi söz konusu olmaktadır.

Ancak, evden çalışan kişilerin böyle bir sorununun olmadığını söyleyebiliriz. Çalışma saatlerinin esnek olması, kıyafet zorunluluğunun olmaması ve yemek ile mola saatlerine çalışanların kendilerinin karar vermesi gibi etmenler sayesinde evden çalışan kişilerin performansları çok daha yüksektir.

  1. Evden çalışma sistemi sayesinde iş yerlerinin ısıtma ve ışıklandırma giderleri azalmaktadır. Bilhassa çok büyük işletmelerin giderleri çok fazladır. Ancak, evden çalışma sistemi sayesinde iş yerlerinin giderleri azalmaktadır.
  2. Günümüzde birçok işletmenin evden çalışma sistemine geçmek istediği bilinmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi; yol ve yemek giderlerinin düşürülmek istenmesidir. Çalışanların işe gelmek için harcadıkları tutarların ve yemek masraflarının işletme üzerinde önemli bir yük olduğunu söylemek gerekir. Ancak, evden çalışma sistemi sayesinde işletme sahiplerinin yol ve yemek gibi giderleri olmayacaktır.
  3. Yemek konusuna ayrı bir parantez açmak gerekir. Çalışanların performanslarının yüksek olmasını isteyen işletme sahiplerinin onlara yemek hizmeti sunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, bazı işletmeler, yemek kartı vermektedir. Bu tür masrafların işletme için ciddi bir gider kalemi olduğunu belirtmek gerekir. Ancak, evden çalışanların yemeklerini evlerinde yemesi söz konusudur. Bu sayede, işletmelerin yemek hizmeti veren şirketlerle anlaşmasına gerek kalmayacaktır.
  4. İş yeri açmak isteyenlerin kira bedeli vermesi şarttır. Bilhassa kira fiyatlarının yüksek olduğu bir semtte iş yeri açmak istiyorsanız ciddi bir kira bedelini gözden çıkarmanız gerekir. Ayrıca, iş yerinin çalışanların ulaşmasına müsait bir konumda olması şarttır. Bu noktada, işletme sahiplerinin önünde kira bedeli gibi önemli bir sorun bulunmaktadır. Ancak, evden çalışma sistemi sayesinde iş yeri sahiplerinin kira maliyetinden kurtulması söz konusu olacaktır.
  5. Evden çalışma sisteminin bir diğer faydası ise donanım ücretinden tasarruf edilmesi noktasında olmaktadır. Elektronik aletlerin ve makinelerin satın alınması, bakımlarının yapılması gibi konularda ücret ödenmesi söz konusudur. Ancak, evden çalışma sisteminde böyle bir problemle karşılaşılmaz.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 2 =