Isınmak İçin Tasarruf Önerileri

birevim kredisiz ev

2020 yılın gelmesiyle birlikte kış kendini iyice göstermeye başladı. Birçok insan ısınmak için alternatif yollar arıyor doğalgaz faturaları son dönemde cep yaksa da insanlar ısınma ihtiyaçlarını gidermek için doğalgaz kullanmak zorunda kalıyorlar.

Ev ofis ya da barınma alanlarının daha konforlu olabilmesi için özellikle kış aylarında sıcak ortamlar olması gerekir. Özellikle duvar yalıtımı son derece önemlidir. Evinizdeki duvarlarda ve penceresinde yalıtımının olmaması daha geç ısınmasına ve daha fazla enerjinin harcanması neden olabiliyor. Bu konuyla alakalı duvar yalıtım ve çift camlı pencere kullanarak daha kolay bir çözüm bulabilirsiniz.

Bakım Yaptırın

Kış ayları ve soğuk havalar gelmeden önce mutlaka kombi bakımı yaptırmak gerekiyor. Ayrıca bunu her yıl yaptırırsanız kesinlikle hem faturalarınız için daha iyi olacaktır hem de kombinizden aldığınız verim çok daha fazla olacaktır. Kombi çeşitleri farklı olabiliyor. Evinize en uygun olan kombi seçerseniz kesinlikle tasarruf yapabilirsiniz.

Kombinizi Kapatmayın

Kombi ile alakalı merak edilen konuların başında tamamen kapatılıp kapatılmaması geliyor. Eğer evden çıkacaksanız kombinizi daha düşük seviyelere getirebilirsiniz. Aksi halde faturanızda yüksek gelebilir. Çünkü kombinin kapatılıp eve geldiğinizde tekrardan açılması enerjinin kullanılması anlamına geliyor bu faturada çok daha kabarık bir görüntüye neden olacaktır.

Evi Tamir Edin

Evim belli kısımlarında duvar içlerinde kırıklar boşluk olabilir. Bu da evinize dışarıdan soğuk girmesi neden olabiliyordur. Bu durumun önüne geçmek için yalıtım bandı alabilir ya da o bölgeyi tamir edebilirsiniz. Yapacağınız yalıtım ya da mantolama işlemi kesinlikle size tasarruf olarak geri dönecektir.

Radyatörlerin Önü Boş Kalsın

Birçok insan radyatörlerin hemen ön kısmına çamaşırlarını kuruması için koyuyor. Aslında bu büyük bir yanlış aynı durum eşyalar için de geçerli olabilir radyatörlerin önüne kadar açık olursa evinizin içine ısı daha hızlı ve kolay bir şekilde yayılabilecektir.

Doğalgaz Daha Ucuza Geliyor

Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği yapmış olduğu bir araştırmaya göre doğalgaz kullanımı içerisinde diğer ısınma türlerine oranla çok da uygun maliyetli olduğunu ortaya koydu. Elektrik yönetimi ile ısınan haneler doğalgaza göre yılda 300 TL daha fazla masraf yapıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + twelve =