Kışın Hangi Ev Aleti Ne Kadar Elektrik Tüketiyor?

birevim kredisiz ev

Kış aylarında elektrikli ev aletleri daha fazla kullanılıyor. Kışın gelmesi havaların soğuması gibi durumlar nedeniyle elektrik faturaları yaz aylarına oranla daha fazla geliyor. Birçok insan nasıl tasarruf yapabilirim? Daha az faturayı nasıl öderim? Gibi bilgiler arıyor. Bu yazımızda bizde sizlere 2020 kışında Kışın Hangi Ev Aleti Ne Kadar Elektrik Tüketiyor? Bilgiler vereceğiz.

Kış aylarında evde vakit geçirme oranı yüzde 30 seviyelerinde artıyor. Evde vakit geçirmek evdeki elektrikli aletleri kullanma oranımızı artıyor. Bu nedenle de faturalar daha fazla gelebiliyor. Özellikle kışın doğalgaz kullanımı yüzde 200’e varan bir artışa neden oluyor.  Bazı evlerde ise doğalgaz yerine klima tercih ediliyor. Bu da elektrik faturalarının katlamasına neden oluyor. Elbette ütü, fırın ve diğer elektrikli aletlerde çalışmaya devam ediyor.

En Çok Kullanılan Isıtıcı, En Maliyetli Olan Ütü

Kış aylarında yaza oranla en fazla kullanılan aletler ısıtıcılar oluyor. Soğukların bastırdığı şu günlerde ısıtıcılar bizim için son derece önemlidir. Evlerde en fazla kullanılan ev aletleri ısıtıcı, ütü ve saç kurutma makinesi olarak öne çıkıyor.

Çamaşırları Nemliyken Ütüleyin

Eğer çamaşırları yıkadıktan sonra doğru şekilde asarsanız ütü ile olan işiniz daha kısa süreli olur. Ütü son derece güçlü bir şekilde elektrik tüketimi yapar. Ütünün ısısı çok hızlıca yayıldığı için işiniz bitmeden 5 dakika kadar önce fişten çekerek tasarruf yapabilirsiniz.

Çamaşırları nemliyken toplamak ve öyle ütülemekte diğer bir tercih olacaktır. Bu yöntemde ütü ile daha az vakit geçirmenizi sağlar. Ayrıca kesinlikle diğer yöntemlere oranla daha fazla elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar.

Geceleri Isıtıcıyı Kapatın

Eğer çok soğuk bir bölgede oturmuyorsanız kesinlikle ısıtıcıları geçe kapatabilirsiniz. Fatura da ciddi bir iyileştirme olma ihtimali son derece yüksektir. Evin ısısını belirli bir seviyede tutmak ve ekstra enerji harcamamak için çok fazla kullanılmayan odaların kapılarını da kapatabilirsiniz. Tasarruf açısından kombinizi 16 derece ayarlayabilir ve daha bütün bir ısıyı eve dağıtabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + seven =