Moto Kurye Kazançları Maaşları

birevim kredisiz ev

Pandemi ile birlikte insanların evden çıkamıyor olmalarını bir iş modeline dönüştürülmesi ile moto kurye ağı ortaya çıktı. Çok ciddi anlamda yapılanan bu hizmet ağı sayesinde evimizden hiç çıkmadan birçok ihtiyacımızı anlık olarak karşılama hakkına sahip oluyorsunuz. Bu hizmet ağına şahıs şirketi kuran, araç kullanabilme ehliyetine sahip olan herkes dahil olabiliyor.

Tam olarak maaşlı bir iş modeli değildir. Tamamen çalışma performans bağlantısına göre kazanç elde etmek mümkündür. Binlerce TL’yi sadece paket taşıyarak elde etmeniz mümkündür. Bunu bir motosiklet yardımı ile yapmanız mümkündür. 2021 yılının en çok talep görülen işlerinin başında gelmektedir. Günlük 200 TL ile 750 TL arasında kazanç elde etmek bu iş modeli sayesinde mümkün kılınıyor.

Moto Kurye Kazançları

Moto kurye kazançları tamamen o kişinin çalışma performansına göre değişiyor. Trenyol, Yemeksepeti, Getir ve Hepsiburada gibi şirketler ürünlerini daha hızlı ulaştırmak için bu yöntemi tercih ediyorlar. Parça başına 3-4 TL ücret ödemeyi tercih ediyorlar. Bu ücret çok kısa mesafeler için veriliyor. Günlük ortalama olarak 100 parça dağıtılabildiği biliniyor. Yani günlük 300 ile 400 TL’lik bir gelir elde etmek mümkün oluyor.

Bu da aylık bazda 8-9000 TL civarında bir gelir elde etmeniz anlamına geliyor. Bir noktadan alıp, bir noktaya bırakarak bu miktarı kazanmanız sağlanıyor. Tabi daha yoğun çalışarak 10000 TL’nin üzerinde bir kazanca ulaşmanız da mümkündür.

Moto Kurye Maaşları

Tabi parça başına çalışılan iş modelleri olduğu gibi sabit bir maaş ile çalışan iş modelleri de bulunuyor. Getir moto kurye hizmetinde çalışanlara aylık ortalama 3200 TL maaş garanti bunun yanında 300 TL yemek parası veriyor. Yani ortalama 3500 TL’lik bir maaş veriliyor. Tabi buna ek ücretler dahil edildiğinde gelir miktarı 4000 TL’yi bulunuyor.

Moto kurye maaşları ortalama olarak 3200 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. Tabi bu getir için geçerli bir miktardır, Trendyol modelindeyse aynı şekilde full time çalışan birisi için kazanç miktarı 5000 TL’yi geçebilmektedir.

Moto Kurye Nasıl Olunur?

Moto kurye iş modeline son yıllarda artan ciddi bir talep vardır. Bu iş modeline dahil olmak için çok zorlayıcı şartlar bulunmamaktadır. Öncelikle motosiklet kullanabilmeniz ve bunu kullanabildiğinizi gösteren bir ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Part time veya full time çalışmak mümkündür. Bu tamamen sizin ne kadar kazanç elde etmeniz ile alakalı bir durumdur.

Araç satın alabiliyor veya kiralayarak bu iş modeline girebiliyorsunuz. Burada yer almak için öncelikle sizden şahıs şirketi kurmanız gerekiyor. Bu sayede aslında kendi işinizin sahibi olabiliyorsunuz. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar yüksek miktarda gelir elde etmeniz de sağlanmış oluyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + ten =