Ofiste Sosyal Mesafe Nasıl Korunur

birevim kredisiz ev

Evet günümüzde tüm dünya Covid 19 ile çalkalanıyor bu pandeminin türemesinden dolayı insanların çeşitli önlemler alması gerekiyor mesela, sürekli el yıkamak mesela sürekli dezenfektan kullanmak ve en önemlisi sosyal mesafemizi korumak çünkü, pandemi maalesef direkt nüfuz ediyor eğer başka bir insan ile aranızda mesafe yoksa minimum öksürük olarak ve tenden tene geçebildiği için sosyal mesafe gerekiyor.

Nedir bu sosyal mesafe? Ofiste sosyal mesafe nasıl korunur?  Sosyal mesafe aslında insanlar kendine tanınmış olan özgür hareket alanlarıdır fakat bu çağda pandemiden dolayı bu mesafe tanımı minimum 1,5 metredir çünkü pandemi o kadar güçlü ki maalesef her ne kadar uğraşırsak uğraşalım mesafeyi kesmedik mi başımız derde girebilir. Normalleşme sürecinin içerisindeyiz çünkü mecbur da geçmemiz gerekiyor, hayat akışında devam etmeli yoksa hepimiz evlerde geçinemez hale gelip ve bunun etkisiyle psikolojik etki altında kalabilir. Bu nokta da işyerlerinin ofislerin açılması en doğal adımlardan birisi oluyor, peki ofis tek kişilikse veya değilse ve toplu halde çalışıyorsanız ne gibi şeylere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle Kendi Sorumluluğumuz ve Çevre Faktörü

Öncelikle bu sorumluluğu alıyorsak kendi sağlığımıza dikkat etmeliyiz,muhakkak ama muhakkak korona belirtilerimiz var ise acil doktora görünmemiz gerekmektedir.Belki bu hastalık bize çok bir şey yapmayabilir ama çevreye bulaşıcı olduğu için insanların yaşama haklarına bilinçsizce zarar vermiş oluruz.İşte bu yüzden ufak bir belirti olsa bile kesinlikle önlem alınmalı bunun için en önemlisi tabiî ki(Ateş Ölçer) adı verilen otomatik mesafe ile ateş ölçülebilen bir alete ihtiyaç var veya kendimizi kontrol ettirmemiz gerekecektir.Ondan sonra kendi sağlığımız yerinde ise hazırız yola koyulalım eğer şahsi arabamız var ise belirlenen kurallara uymamız ve arabada çeşitli dezenfektan malzemeleri bulundurmamız gerekecektir.Taksi kullanıyorsak mümkün mertebe şoförün yanında değil çaprazında kalabilmek ve Toplu taşıma kullanıyorsak elimizden geldiği kadarıyla 1 metre olsa bile uzak durmamız gerekecektir.

Çalışma Alanı Önlemleri

Hizmet sektöründe isek belkide yüz yüze temas kuracağımız kişiler olacaktır.Öncelikle Şirket sahibinin veya en büyük sorumlu kimse çeşitli önlemlere uyması uyarıları dikkate alması lazım.Şirket çalışanları dip dibe ise kesinlikle masalarını veya nerede oturuyorlarsa aralarını sosyal mesafe kuralına uygun olarak açması gerekecektir girişte ateş ölçer kullanılması gerekecek ve kesinlikle ama kesinlikle ortak kullanım alanlarında daimi hijyene ve temizliğe dikkat etmesi gerekecektir.Mümkünse her boş olabildiği haftada bir dezenfekte eden büyük makineler ile veya belediyeye başvurarak tabii olduğu belediyeden dezenfektan ekibi isteyecektir. Ofiste sosyal mesafe nasıl korunur, şimdi de alınacak önlemlere biraz daha göz gezdirelim.

Çalışanların Alması Gereken Önlemler

Her masa başında dezenfektan olması gerekecektir ve eğer müşteri varsa ister istemez de sosyal mesafe çiğneniyorsa kesinlikle o an işçilerin maske ve eldiven takmasını isteyecektir.

şteriyle ilgili Önlemler Nelerdir?

Dışarıdan gelen müşteriyi ise maskesiz içeri almaması gerekecektir,kesinlikle onlar da sağlığına dikkat etmeli ve illaki işleri görülecek diye diğer insanların sağlığını riske atmamaları gerekirse internetten işlemlerini halledilecekleri uygulamalar var ise onları seçmelidirler,girişte ateş ölçer baktırıp muhakkak kendilerini dezenfekte etmeleri gereklidir.

Toplantılar Nasıl Olmalıdır?

Ofiste sosyal mesafe nasıl korunur, özellikle çağımızda internetin en büyük faydalarından biri işte tam da bu,çeşitli programlar sayesinde fiziksel olarak uzak olarak toplantılar gerçekleştirilebilir hale geldi bu programları kullanıp insanlar ile uzaktan görüntülü aramalar yapıp ve isterseniz güvenlik amacıyla kayıt altına alabilirsiniz.Hem sosyal mesafemize dikkat etmiş oluruz hem de unutmamak için elinizde kanıt olarak bulunabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − two =