Senetle Altın Nasıl Alınır?

birevim kredisiz ev

İnsanlar ilk çağdan beri bazı materyalleri farklı amaçlarla kullanır. Tabii bunların başında hep zenginlik ve güç sembolü olarak altın kullanılmıştır. Eski hükümdarlar bile bazen bu materyal uğruna kan dökmüştür. Tabii modern çağda bazen insanlar birbirlerini gene çiğneyebiliyor. Bizler ise altın ile alakalı olarak genelde, hep ya bir takı ya da yükselen değer olarak yatırım aracı olarak elimizde tutar, bazen de zamanı gelince elimizden çıkarırız. Özellikle ülkemizde son dönemlerde altın bir hayli değerlendi. Tabii dünya çapında da böyle bir olay mevcut, neticesinde bu bir materyal ve yavaşça tükeniyor.

Bizler altını neden almalıyız?

Bizler altını özellikle yatırım aracı olarak almalıyız, neticesinde tamamen yükselişe geçiyor. Bu arada bazı noktalarda ise bir sevdiğimize gerek evlendiği zaman gerek ise özel gününde altından takı yapmamız gerekebilir. Hal böyle olunca parayı peşin vermek zor oluyor, peşin veremediğimiz noktalarda ise hemen akla banka kredisi geliyor. Ama bu banka kredisi senetle altın almaya benzemiyor. Bankada faiz bir hayli yüksek oluyor ve istediğiniz rakam bazen çıkamıyor bu da doğal olarak bizi hiç bir şekilde çözüm odaklı bir sonuca taşıyamıyor.

Yukarıda bahsedilen durumda ne yapılmalıdır?

Yukarıda bahsettiğimiz bankadan altın alma veya borç harç ile dolandırılma ile altın almak en zor işlerden biri. Neticesinde banka sizlere bu yüksek faizle aldığınız altının kat ve katını almanızı sağlıyor. Bu da zor bir durum düşünsenize elde 2 kilo altınınız var ama siz onu zamanla 4 kilo olara ödüyorsunuz yazık. Bu durumlarda tabii senetle altın alma fikri çok önemli bir hal alıyor.

Senetle nasıl alabiliriz?

Öncelikle gidip satış yapan şirketlerin bir araştırmasını yapmalıyız. İçlerinden en sağlamını seçmeliyiz tabii ki onlar da taksit yapıyor ama altın olduğu için banka sistemi gibi kat ve kat ödemenizde size yük oluyor. Bunlar kurtulmak için Birevim sistemi bir harika. Çok kolay bir şekilde senetle altın alma işini kolaylaştırıyor. İlk kez duyanlar birazcık şaşırabilir, ancak bu işlem bir hayli kolay. Kulağa imkânsız gelen altın sahibi olma artık çok kolaylaşacak. Birevim sizin seçtiğiniz altın satan bir mağazadan veya siteden bu konuyla alakalı mantıklı bir teklif aldığında, tabii ki bunu senetle altın alacak olan sizler belirleyeceksiniz.

Senetle altın alırken neylere dikkat edilmelidir?

Senetle altın alırken en çok gelirimize dikkat etmeliyiz. Aylık gelirimizi aşan hiç bir yükün altına girmemeliyiz. İhtiyaçtan alıyorsak fazlasını almamalıyız. İş kuracaksak sermaye yapısını değerlendirmemiz ve kar-zarar oranına bakmamız gerekli. Bu konularda dikkat edeceğimiz her bir nokta bizlerin Birevim aracılığıyla sahibi olacağımız altını daha değerli hale getirmemizi sağlayacaktır. İşte anlattığımız gibi çok kolay ve mantıklı şekilde senetle altın alabilir ve onu değerlendirebiliriz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 8 =