Senetle Araba Nasıl Alınır?

Araba çoğu insanın hayali; gerek küçük şehirlerde gerek ise büyük şehirlerde çoğu zaman toplu taşıma bir hayli zor ve bu da neredeyse birçok durumda bizi zor durumda bırakıyor. O yüzden tek çare şahsi aracımız olması bu da ancak bir miktar para ile gerçekleşiyor. Özellikle son dönemlerde neredeyse bir hayal haline geldi, neticesinde her şeyin parası yükseldi ve alım gücüde bir hayli düştü ancak bazı firmalar bize kolaylık sağlıyor. Taksit ve bu taksiti mantıklı yapıyorlar, ancak bazıları da baktılar ki onlara mecbur kalıyorsunuz çok insafsız davranıyorlar. Özellikle bankalar yüksek faizle kredi veriyorlar hele bir de araba kredisi olduğunu öğrenince hiç ama hiç insaf etmiyorlar.

birevim kredisiz ev

Bu tarz durumlarda ne yapılabilir?

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar bizi çok zora sokuyor ancak bize çok güzel alternatifler sunan planlar ve projeler mevcut. Bunların en avantajlısı ise senetle araba alma. Senetle araba almanın da birçok şekli vardır. Bunlar internet sitesi olur, resmi satıcılar olur ve en mantıklısı da Birevim olur. Birevimi tercih etmek bizlerin işlerini bir hayli kolaylaştıracaktır.

Senetle araba alma nasıl bizim durumumuzu kolaylaştıracak?

Senetle araba alma bizlerin ayağımızı yorgana göre uzatacağımız kolaylıklar sağlayacaktır. Neticesinde bu işlenen sistem önce sizleri sonra kendini düşünüyor ve bunu sadece Birevim yapıyor. Birevim şartları sizlere en mantıklı şartları sunuyor ki 2 tarafta mağdur olmasın. Kolaylık gelince akla gelen ilk şey; zor durumlardan ötürü olan cebimiz yani (maddiyatımız). Bu sistem öyle bir ayarlanmıştır ki aracı alacağınız kişi veya firma size fiyatı veriyor, ondan sonraki adımda ise sizlerin gelirinizi belli edecek şekilde başvuruda bulunup Birevim firmasını aracı koyuyorsunuz. Bu aracılık birçok noktada bizlere olumlu etki getiriyor, özellikle de ilk alımda paranın peşin olarak elimizde olması, bizim bir hayli elimizi güçlendiriyor ve pazarlık payı elde etmemizi sağlıyor.

Peki, nasıl başvuru yapabilirim?

Senetle araba alma konusunda sırası ile yapacağınız; önce gelirinizi belli bir şekilde net tutarda sabitleme, sabit olan gelirinizi dürüst bir şekilde firmaya sunma, alacağınız arabanın sahibi veya firma ile pazarlık yapıp net bir biçimde fiyatı sabitleme. Başvuruyu yaptığınız uzman onaylarsa, çok kolay şekilde işlerinizi bitirmiş oluyor ve araba sahibi oluyorsunuz.

Başka seçeneklerden neden uzak durmalıyız?

Başka seçenekler genel olarak bizlere net bir biçimde zorluk çıkaracaktır. Örnek vermek gerekirse; bir bankaya gidiyorsunuz ve araç kredisi istiyorsunuz, neticesinde banka bordro isteyecek ve sizin heyecan ile yapacağınız seçimle beraber genelde zora sokacak bir taksit ile baş başa bırakacaklar ki aracınıza haciz koyabilsinler. Bu bir tuzak işte, bu ve buna benzer seçenekler mevcut başka belli olmayan, adı sanı duyulmamış firmalarda senedi taksitlendirdikleri tarihten önce isteyebilir ve anlaşmanıza sadık kalmayabilirler. Aman dikkat senetle araba alma konusunda lütfen uyanık olalım.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five + 15 =