Total Yakıtmatik Nedir? Yakıtmatik İle Tasarruf Edin

Yakıt tüketimini azaltmak ve tasarruf edebilmek için insanlar birçok yol denemektedir. Bu konuda petrol satan büyük firmalar kullanıcılarına ortaya çıkardıkları sistemlerle destek vermektedir. Total Yakıtmatik bu sistemlerden birisidir.

Bu sistem ile amaçlanan yakıt tüketimini denetim altına almanız ve bununla birlikte geniş araç filosunun yönetimini sağlamış olmasıdır. Bu sisteme dahil olanlar herhangi bir ödeme yapmadan yakıt almanız sağlanırken aynı zamanda kilometre başına yakıt tüketimini yakından takip etmenizi sağlamaktadır. Bu sayede tüm araçlarda ki yakıt tüketiminin hangi düzeyde olduğunu rahatça kontrol altına alıp, 10 gün aralıklarla alınan raporlar sayesinde tüm merak edilen bilgilere ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Yakıtmatik Nedir?

Yakıtmatik tek bir firma tarafından değil birçok firma tarafından sunulan önemli bir hizmettir. Özellikle geniş araç filolarına sahip olan şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü anlaşılan firmaya ait istasyonların tamamından nakit veya kredi kartı kullanmadan yakıt almayı kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca size verilecek raporlar ile araçların hangi kilometre aralığında ne kadar tüketim yaptığını hesaplamanız daha rahat ve kolay olmaktadır. Ayda üç kez verilen rapor sayesinde fiş biriktirmenize gerek kalmadan aylık üretim miktarınızı rahatça hesaplamış olacaksınız. Tabi bu sistemi kullanmak için öncelikle firma ile bağlantıya geçerek anlaşma sağlamanız gerekiyor. Hızlıca büyümek isteyen bir şirketseniz bu sistem sizin işinize yarayacaktır.

Yakıtmatik Kullanmanın Avantajları

Yakıtmatik sistemi kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk dikkat çeken araçların yakıt tüketim harcamasının kontrol altına alınmış olmasıdır diyebilir. Bir başka avantajı ise zaman tasarrufu sağlamasıdır. Çünkü anlaşılan firmanın birçok istasyonuna gidip ödeme yapmadan ya da fiş beklemeden yakıt dolumu yapılarak aynı şekilde devam edilebilmektedir.

Akaryakıt konusunda bir yanlışlık olması mümkün değildir. Çünkü sistem tüm araçların yakıt bilgilerini hafızaya kayıt ettiği için oluşabilecek bir yanlışlığı önlemektedir. Tüm sistemde ödemeler tek bir kanal üzerinde yapılır ve müşterilere ait tüm bilgiler özel ortamlarda korunur. Bu sistem ile oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar ortadan kalkmakta ve şirketinize ait önemli bir tasarruf kaynağı oluşturmuş olacaksınız.

Paylaş