Ucuz Beyaz Eşya Mı, Güvenilir Beyaz Eşya Mı?

birevim kredisiz ev

Son dönemin en çok tartışılan konularından biriside hiç şüphesiz ucuz beyaz eşya mı yoksa güvenilir beyaz eşya mı konusudur. Aslında bu sorunun cevabı birazda alacak olan kişilerin ne amaçla ve ne kadar süreliğine almak istediklerine bağlı olarak değişir. İnsanlar çoğu zaman ekonomik durumlarından dolayı mobilya ya da beyaz eşyayı ucuz almak isterler. O anda ceplerinden ne kadar az para çıkarsa kendileri için o kadar iyi olarak düşünürler.

Aslında eğer eşyayı kısa süreliğine kullanacaksanız belki işiniz görebilir ve düşüncenizde de haklı olabilirsiniz. Fakat eşyayı uzun süreli düşünüyorsanız işte o zaman iş değişir. Çünkü ucuza alacağınız eşyaların çoğunluğu miadını doldurmuş ve kullanım ömrü bitti bitecek türden olanlardır. Bu yüzde ucuza almış olacağınız beyaz eşyalar kısa bir süre sonra arıza verecek ve kullanılamaz hale gelecektir. Haliyle yeniden eşya alma gerekliliği doğacaktır. İşte tamda bu yüzden ucuz beyaz eşya mı yoksa güvenilir beyaz eşya mı ikilemi ortaya çıkmıştır.

Beyaz Eşyada Ucuzluğa Mı Yoksa Güvenilirliğe Mi Bakılmalı?

Ucuza alınan beyaz eşyalar ya da daha başka elektronik ürünler size kısa bir süre sonra sorun çıkaracaktır ve tamiri kendisinin maliyetini geçecektir. Haliyle sizde yeniden almak isteyeceksiniz ve yine para ödeyeceksiniz. Bu yüzden beyaz eşya alımında ucuz olanı almak yerine güvenilir beyaz eşya bulmak ve onu almak çok daha karlıdır. Güvenilir beyaz eşya aldığınızda belki diğerine oranla biraz daha fazla para vereceksiniz fakat uzun vadede düşündüğünüzde kesinlikle çok daha karlı olacaksınız.

Alacağınız güvenilir beyaz eşyalar kısa sürede bozulmaz ve sizlere uzun vadede daha fazla tasarruf yapma imkanı sağlar. Ucuz beyaz eşya mı yoksa güvenilir beyaz eşya mı sorusunun cevabı sadece alırken verilen fiyatla da kalmıyor. Alacağınız güvenilir beyaz eşyalar aynı zamanda daha az elektrik harcayacak ve bu sayede de sizlere uzun vadede tasarruf sağlayacaktır. Bu yüzden beyaz eşya alırken ucuz ama kullanım ömrü dolmuş eşyalar yerine, biraz daha pahalı ama güvenilir eşyalar almak her zaman daha avantajlıdır.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Bekir Çetin Reply

    Açıkçası ben fiyata bakarak karar vermiyorum. Fiyatı uygun diye çok bilinmeyen bir markadan çamaşır makinesi almıştım. Çok kısa sürede bozuldu ve evime yakın servis noktası yok diye çok uzun süre bekletilmiştim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =