Verimli Bir Şekilde Evden Çalışmanın Yolları

birevim kredisiz ev

Modernleşen insan yaşamında bazı meslekler sadece ofisten ibaret oluyor veya kurumsal bazı firmalarda ise evden yani (Freelance) olarak tabir edilen şekilde çalışmak yetebiliyor, bizler ise bu çalışma alanlarında ne gibi rahatlıklar ve konfor açısından önce kendimize sonra ise hizmet ettiğimiz sektörde nasıl verimli olabilir bir bakalım. Bu konuda bazı önemli noktaları inceleyelim ki rahat olarak verimli bir şekilde evden çalışıp bunu çalıştığımız işte başarı ile yansıtalım.

En Başta İşyeri ile Ev Arasındaki Farklılıkları İnceleyelim

En başta İşyerinin belli bir çalışma düzeni ve saat dilimi olarak shift sistemi vardır ve bu konuda sadık olmak gerekir, peki evde ise bu nasıl olacaktır iş teslimatı ve iş saatleri fix değilse bile bir düzen oturtmak gerekir çünkü ipin ucu bir kaçarsa aman yakalamak zor olabilir! Evet, işte tam bu noktada en önemli olan zaman kavramı, mekân kavramı ise işyerinde kullandığımız masayı yani evde olabilecek olan çalışma masasına iş haricinde oturmayı pek tercih etmeyin mümkün mertebe uzak durun. Ofiste temizlik ile ilgilenen bir eleman varsa o daima temiz olacaktır fakat evinizde bu titizliği sizin sağlamanız gereklidir.

İşyeri ile Evde çalışmanın Sosyal Etkilerine Kendinizi Maruz Bırakmayın

Bu konuda çok dikkatli olmalıyız çünkü işyeri ahlakı ile evde iş ahlakı başka olmalı sosyal hayatımızı evde yaşayabilir belki ama evde bunu iş saatleri içerisinde o konforu kendimize sağlamamalıyız çünkü bunun bedeli dikkatsizlik olabilir ve işlerde aksama yaşatabilir.

Kendinizi Çok Sıkmayın, Mola Verin

Ofiste genellikle mola vakitleri olur ve bu az da olsa hem dikkatinizi toplamakta ve hem de sizi psikolojik olarak rahatlatır, işte aynısını ayarını fazla kaçırmadan evde de yapabiliriz o esnada kendimizi de dinlendirmiş olur ve verimliliğinizi arttırmış olursunuz. Verimli bir şekilde evden çalışabilirsiniz.

Birlikte Yaşadığınız Ev Bireyleri Arasındaki Uyuma Dikkat Edin

Evde birlikte yaşadığınız bireyler varsa onların sosyal haklarını veya alanları ihlal etmeden işlerinizi halledin ve durumun ciddiyetini onlara gösterin ki olası bir durumda bir hata yapmasınlar neticesinde o çalıştığınız alet sizin sosyal yaşamınızı sağlamakta imkân veriyor, kibar bir tabir ile onlara durumun ciddiyetini arz edebilirseniz size kolaylık sağlar.

Beslenme ve Enerji

En az uyku kadar aldığımız besinlerde hayatımızın noktalarında bizler için çok büyük önem taşıyor, genelde zaman kısıtlılığından hazır yiyeceklere alışan toplumların arasında bizler de yaşıyoruz ve ister istemez bizlerde de alışkanlık haline geliyor işte bunların dışına çıkıp, besin zamanı geldiğinde enerji verecek sağlıklı zihnimizi açıkta tutacak fiziken yorulmasak bile zihnen bizi dinç tutabilecek besinlere ihtiyaç duymalıyız kesinlikle ama kesinlikle bunun faydalarını pratik bir şekilde bize geri çevirecektir aldığımız enerji veren besinler  veya gıdalar. Ama lütfen dikkat sağlıklı olsun.

Kendinize Rutin Oluşturun

Ofis hayatında çalışma saatleri genel olarak bellidir fakat evde ne zaman uyuyacağınız veya uyanacağınız sizin elinizdedir iş sıkı olsa bile bu durumda zaman akışı değişebilir fakat genel sabit bir zaman diliminde ise bizlerinde bir rutin oluşturması mecburidir (uyku, yemek, mola vb…) şeyler gibi işte bu rutinler bizim hem sosyal yaşantımız hem de işte başlıca verimliliğimizde önemli rol oynayacaktır gerekirse sosyalleşmeyi bile bir rutin haline getirmemiz gerekebilir.

Bu yukarıda verilen bilgileri harfi harfine uygularsanız emin olun ki bunların faydasını her türlü göreceksiniz verimlilik artınca başarınız kesinlikle ardından gelecektir. Belki de bir gün istediğiniz hedefleri ulaşmada en önemli noktalardan biri belirttiğimiz seçenekler olacaktır. Verimli bir şekilde evden çalışıp kendi rutininizi oluşturun.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + three =