BP Taşıtmatik Nedir? Taşıtmatik İle Tasarruf Edin

birevim kredisiz ev

BP taşıtmatik ile birçok araca sahip olan firmalara sunduğu hizmet ile onlara önemli avantajlar sağlamaktadır. Bu sistemin birçok avantajı bulunmakla birlikte en önemli özelliği kurulan otomasyon sistemi sayesinde hiçbir ödeme yapmadan kuruma ait tüm benzin istasyonlarından yakıt almanızı sağlamaktır.

Ödeme yapmanıza gerek olmadığı gibi aynı zamanda yakıt fişi almak içinde beklemek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu sisteme dahil olarak aralıklarla verilen raporları takip etmek ve gerektiği zaman toplu olarak ödemenizi gerçekleştirmek olacaktır. Yakıt tasarrufu ve yakıt kontrolü sağlamak için bu sistem rahatça tercih edilebilir.

BP Taşıtmatik Nasıl Çalışıyor?

BP Taşıtmatik sistemi basit bir mantık ile çalışmaktadır. Öncelikle firma olarak sisteme dahil olmanız gerekiyor. Firmada yer alan araçlarınıza ait tüm plaka bilgileri ve kullandıkları akaryakıt tipi sisteme kayıt ediliyor. Bununla birlikte özel olarak imal edilen kilometre sensörü ile deo anteni araca monte ediliyor. Bu sistemler sayesinde aracın nerede olduğunu, kaç kilometrede bir akaryakıt ihtiyacı olduğu gibi bilgiler anlık olarak takip edilmektedir.

Bu sistemi kullanan sürücü üzerinde taşıtmatik logosu yer alan pompaya yaklaşarak dolumu hemen gerçekleştirebilir. Bu sistem gelen aracı anında tanıyarak yakıt alımına izin vermektedir. Bu da dolum işleminin otomatik bir şekilde yapılmasına izin vermektedir. Dolumu durdurmak için tabancayı depodan çıkarmak yeterli olacaktır.

BP Taşıtmatik Avantajları Nelerdir?

Sistemin firmalara sağladığı çok sayıda önemli avantaj vardır. Araç filonuzda yer alan tüm araçların yakıt tüketimini, hangi tür yakıt aldıklarını, ne kadar dolum yaptıklarını oturduğunuz yerden size sunulan raporlarla kontrol etme imkanınız bulunmaktadır.

Sistem otomatik çalıştığı için araçlarınıza yanlış bir yakıt dolumunun yapılmasının önüne geçilecektir. Çünkü sisteme tüm araçların alacakları yakıt tipi önceden kayıt edilecektir. Pompa izin vermediği sürece yakıt dolumu yapılmayacaktır.

Düzenli olarak genel merkez tarafından sunulacak olan raporlar ve faturalar ile filonuza ait tüm yakıt tüketimini yakından kontrol etmeniz sağlanacaktır. Her araç için ayrı ödeme yapmak ve ayrıca fiş toplamak zorunda kalmamış olacaksınız.

birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Halil Kılıç Reply

  BP taşıtmatikte aylık aldığınız yakıt oranına göre indirim uygulayabiliyorlarmış diye duydum doğru mu bilmiyorum ama %5’e kadar falan indirim yapıyorlarmış.

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Halil Bey,
   Bp müşterilerine taşıtmatikte pompa fiyatı üzerinden 30 kuruş, indirim sağlamaktadır.

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Burak Bey;
   BP Taşıtmatik uygulamasını filo veya şirket bünyesindeki araçlar kullanabilmektedir.

 2. Serpil Aktaş Reply

  BP yakıt konusunda gerçekten tasarrufu önemseyen bir firma, şu taşıtmatik olayını bireysele getirseler en çok alan müşterisi ben olurum herhalde. 🙂

 3. Yağmur Köse Reply

  Eskiden BP gibi şirketlerin anahtarlık gibi sistemleri vardı puan topladığımız falan şu an bireyseller için var mı böyle bir girişimi?

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Yağmur Hanım,
   BP’de güncel olarak kullanılabilen bir uygulama bulunmamaktadır.

 4. Canan Bulut Reply

  BP yıllardır yakıt teknolojisinde farklı bir noktada, aldığınız yakıt yakıtın geçtiği kısımları temizliyor aracınızda 🙂

 5. Selda Polat Reply

  Aracım için her zaman BP’den yakıt satın alırım, zorda kalmadıkça BP’den şaşmam. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =