PO AutoMatic Nedir? PO AutoMatic İle Tasarruf Edin

birevim kredisiz ev

PO AutoMatic, ülkemizin güçlü akaryakıt sağlayıcılarından birisi olan Petrol Ofisi tarafından filo sahibi müşterilerine sunulan bir sistemdir. Bu sistem ile geniş filo ağına sahip olan firmalara ülkemizin her yanında bulunan şubelerinden herhangi bir ücret ödemeden ya da fiş almadan akaryakıt alma imkanı sunulmaktadır.

Sistemin çok sayıda avantajı olduğu için firmanın kurumsal kanalı ile iletişime geçerek sizde bu sisteme dahil olabilirsiniz. Tek yapılması gereken araçlar için özel olarak hazırlanan aletlerin monte edilmesidir. Bu işlemin tamamlanması ile birlikte birçok açıdan avantajlardan sonuna kadar yararlanarak araçlarınızın ne kadar yakıt tükettiğini aylık raporlar halinde almanız mümkün kılınıyor.

PO AutoMatic Nasıl Çalışır?

PO AutoMatic sistemine dahil olmadan önce bu sistemin nasıl çalıştığını bilmek sizlerin de hakkıdır. Sisteme dahil edilen araçlara belirli aparatlar monte edilmektedir. Firma buna taşıt kimlik ünitesi adını vermiştir. Bu ünite ile pompa ile otomasyon sistemi arasında haberleşme sağlanarak araca ne kadar yakıt alınacağını görebilir ayrıca alınan yakıtın doğru olması sağlanır.

Araca taşıt anteni ve kilometre sensörü monte edilmektedir. Bu sayede araca ait tüm bilgiler ile rapor tutulması kolaylaşmaktadır. Yakıt ücreti ve fiş ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Araca alınan yakıt miktarı, fiyatı, alınan ürün cinsi, alındığı tarih ve saat ile yakıt alınmadan önce yapılan kilometre net bir şekilde ortaya çıkarılmış olmaktadır.

PO AutoMatic Avantajları

Petrol Ofisi tarafından sunulan bu hizmetten yararlanmanın birçok avantajı vardır. Dahil olan müşterilere maksimum tasarruf yapma imkanı sunuluyor. Yanlış yakıt alma, benzinlik arama, aracın yaktığı yakıt miktarı gibi konuları kontrol etme şansı sunuluyor. Bu sayede oluşabilecek tüm insani hataların ortadan kalkması sağlanmaktadır.

En önemli avantajlarından birisi de maksimum kolaylık sağlamasıdır. Sisteme plakası ile kayıt edilen araç sistem üzerinden çalışan pompaya yaklaşarak yakıtı istediği hızda rahatça alabilir. Ücret ödemesi yapmadan ya da fiş almak için sıra beklemesine gerek kalmayacaktır. Ödemeyi tek tek yapmak yerine toplu olarak firmaya ödeyerek yakıt için ekstra harcama yapılmasına gerek kalmamaktadır.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Muhammed Güler Reply

  PO Automatic kullanmak için po kartımız olması yetiyor mu yoksa başka bir işlem mi sağlamamız gerekiyor?

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Muhammed Bey,
   PO Automatic kullanmak için şirket adına programlanan Araç Ekipmanı aracın yakıt deposu girişine bir depo sensoru ile bağlanır. Dolum bilgileri dolum işlemi biter bitmez benzin istasyonundaki bilgisayara iletilir ve bir dolum işi üretilir. Sürücünün bir ödeme yapmasına ya da fatura almak üzere beklemesine gerek yoktur. İsterse sadece dolum fişini alabilir ve gidebilir.

 2. Gül Yıldız Reply

  Çalıştığım şirkette filo araçlarında varmış PO’nun bu sistemi, şirketler için çok makul bireysele gelse bende alırım.

 3. İbrahim Çetin Reply

  Bireysele gelse sürekli kullanacağım bir sistem, eskisi gibi araçtan inip ödeme noktasına gitmiyorsunuz ve otomatik ödeme sağlıyorsunuz. Daha güzel ne olabilir? 🙂

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba İbrahim Bey,
   Bu sistem şimdilik firmalara özel olarak kullanılmaktadır.Önümüzdeki yıllarda bireysel olarak bu şekilde hizmet veren bir firma neden olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =