Günlük Hayatta Bisiklet Kullanmaya Özen Gösterin

birevim kredisiz ev

Bisiklet kullanarak büyük oranda tasarruf edebilirsiniz. Bisiklet kullanmak, evden işe yemek götürmek gibidir. Hem tasarruf etmiş olursunuz hem de sağlıklı olursunuz. Birçok kişi evi işyerine yakın olmasına rağmen yürümek yerine arabayla veya toplu taşımayla gitmektedir. Arabayla herhangi bir yere ulaşım sağlamak hem çok pahalıdır hem de zaman kaybıdır. Bunun yanında periyodik bakımlar, vergiler, ödemeler ve benzeri gibi birçok ödeme mevcuttur. Yani, arabanın masrafı hiçbir zaman bitmeyecektir.

Toplu taşıma ile ulaşım yapmak, arabaya göre daha uygundur fakat yine bazı noktalarda zaman kaybıdır. İstediğiniz gibi plan yapamazsınız ve toplu taşıma araçlarının saatlerine uymanız gerekmektedir. Aynı zamanda araba kadar olmasa bile ödeme yapmanız gerekmektedir. İşe giderken ve işten dönerken, kalabalık toplu taşıma araçları hiç çekilemez bir hal almaktadır.

Bisiklet Kullanarak Tasarruf Etmek

Bisiklet, sadece tek seferlik ödeme yapacağınız ve doğru kullanımda ömürlük kullanabileceğiniz bir araçtır. Toplu taşıma veya araba kullanmak yerine, bisiklet kullanırsanız büyük oranda tasarruf edersiniz. Özellikle eviniz ve iş yeriniz birbirine yakınsa mutlaka kullanmanız gereken araç bisiklettir. Bisiklet sayesinde hem tasarruf edersiniz hem de sağlıklı bir yaşam sürdürürsünüz. Günün stresini ve sıkıntısını bisiklet yolculuğu yaparak üzerinizden atabilirsiniz.

Bisikletin Faydaları

Bisiklet kullanmak hem tasarruflu hem de sağlıklı demiştik. Uzun vadede bisiklet kullanımı araba kullanmak veya toplu taşımayı kullanmaktan daha sağlıklıdır. Araba kullanırken sürekli aynı pozisyonda dakikalarca veya saatlerce vakit geçiririz, bu vücut sağlığımız için oldukça kötüdür. Toplu taşımalar da ise, yer bulmak oldukça zordur. Bu yüzden yolculuğun büyük bir kısmı veya hepsi ayakta geçer. Bu pozisyonlar uzun vadede büyük sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bu yüzden bisiklet kullanmak en sağlıklısıdır. Bisikletin faydalarını listemizde görebilirsiniz.

  • Şehrin gürültüsünden ve günü stresinden uzak kalacağınız için psikololik olarak rahatlarsınız.
  • Dopamin, serotonin ve endorfin bisiklet sürerken salgılanmaktadır. Bu hormonlar, kişiyi enerjik ve mutlu hissettirir.
  • Bel ve sırt ağrılarını önleyen bir araçtır.
  • Hem kilo vermenizi hem de çoğu kas grubunu çalıştırmanızı sağlar.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 20 =