Tasarruf Yöntemiyle Araba Sahibi Olabilirsiniz

birevim kredisiz ev

Pek çok kişi araba almanın hayalini kurmaktadır. Fakat araba almak için yeterli bir birikime sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca araba almak için başvurulan yerler içinde faiz konusuna dikkat etmek gerekmektedir. Faizsiz ve sadece birikim ile araba almak günümüzde oldukça kolay bir sistemdir. Bunun için danışmanlık almak ve sistemi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek gerekmektedir.

Araba Almak İçin Birikim Nasıl Yapılır?

Herkes borçlanmadan birikim yapamama konusunda hem fikirdir. Hemen hemen herkes araba ya da ev gibi hatta küçük maliyetli pek çok şey için bile borçlanmak gerektiğini düşünür. Aksi halde bu gibi durumlar için gerekli birikimi hiçbir zaman yapamayacaklardır. Fakat günümüzde araba almak için direkt borçlanmak çok da sağlıklı değildir. Çünkü pek çok sistemde araba birikim için faiz ya da peşinat gibi ön koşullar istenmektedir. Faizsiz araba almanın en kolay yolarından biri birikim yapılan sistemlerdir. Bunlar faiz olmadan ve ay ay yeterli birikimi yapmanızı sağlar. Eminevim ya da birikimoto kadınların günlerde yaptıkları birikime benzemektedir.

Araba almak herkese cazip gelen bir fırsattır. Faiz, ara ödeme ya da kredi gibi ek masraflar olmadan bu istemler ile gerekli birikim yapılmaktadır.  Ek maliyetler bulunmadan alınacak araba kolay bir şekilde elinize geçecektir. Hatta sistemler farklı birikim şekilleri ile hazırlanmıştır. Karşınıza size uygun şekilde yer alan sistem çıkarılacaktır.

Herkes İstediği Miktarlar İle Sisteme Dahil Olabilir

Ülkenin neresinde olursanız olun bu sisteme dahil olabilirsiniz. Herhangi bir şehirde görüp beğendiğiniz bir otomobil için istediğiniz parayı sistemden temin etmeniz sağlanmaktadır. Her bütçeden insanın bu sisteme dahil olması sağlanmaktadır. Sadece aylık 500 lira ödemesi olan insanlar dahi sisteme giriş yapacaktır. Bu şekilde araç almanız da son derece ucuza mal olacaktır.

Herhangi bir birikim olmadan alınacak olan araç kredi ile pahalıya mal olacaktır. Düşük faiz oranları ile bile araba almak isteyenler ilk olarak alacakları arabanın faizini ödeyecektir. Bu da yaklaşık 5 ya da 6 ay gibi bir süre faiz ödemeye tekabül eder. Elbette alınacak krediye göre ve ödeme miktarına göre bu aylarda değişiklik olur. Ne olursa olsun her halükarda faiz ile araba almak birikim ile araba almaktan daha maliyetli bir hal alacaktır. Bu bakımdan akıllılık yaparak birikim yoluyla araba almak sizi maddi açıdan rahatlatacaktır.

Taksitleri Kendiniz Belirleyin

Taksitler arttıkça faizler düşer. Bu da faiz ile araba almak isteyenlere son derece çekici gelecektir. Fakat taksit sayısı azaldıkça aylık ödenecek miktar daha da düşecektir. Bu gibi bir durum size brikim ile araba almanın yollarını açar. Bir insan birikim ile araba almak istediğinde taksit miktarlarını kendi belirleyecektir. Önden peşinat vermiş olsun ya da olmasın taksit miktarı kişiye kalmıştır.

Sistem iki farklı şekilde çalışmaktadır. Bunlardan birincisi taksit ödemek isteyenler için sıfır birikim yoluyla sisteme giriş yapanlardır. Yapılan giriş sonrasında kura ile araba alma sırası belirlenir. Diğer sistem ise belli birikim ile başlamaktır. Burada belli peşinat sonrasında belirlenen ayda araba için gerekli olan paranın tamamı elinizde olacaktır.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. Ramazan Öztürk Reply

  Hayatta birçok şeyden tasarruf yapabiliriz ve bu tasarruflarımızla gerçekten bir şeyler sahibi olabiliyorsak, kendi iç ekonomimizi oturtmuş sayılırız

 2. Aysima Güneş Reply

  Araba sahibi olabilmek günümüzde gerçekten çok zor, bu şekilde faizsiz almak güzel bir seçenek günümüzde 🙂

 3. Yunus Gül Reply

  Faizsiz taksit taksit ödeme yaparak araç sahibi olabilmek çok iyi bir fırsat, değerlendirmeliyiz

 4. Beste Sarı Reply

  Hayat eskisi gibi değil maalesef, bu yüzden artık tasarruf/birikim yapmadan ev/araç sahibi olabilmek çok zor

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Beste Hanım,
   Bu nedenle bu durumu bir iş kolu haline getiren firmalarda çoğaldı. Bu firmalarla ev ve araç olma imkanı bulunmaktadır.

 5. Cemal Taş Reply

  Bu tarz firmaların çoğalması bizler için büyük fırsat, oluşan rekabetten biz kazançlı çıkabiliriz

 6. Mustafa Demir Reply

  Tasarruf gerçekten günümüzde büyük ölçüde bir etken. Tasarruf yaparak hem ev sahibi hemde araba sahibi olabiliriz.

 7. Buse Kara Reply

  Tasarruf noktasını vurgulaması gerçekten dikkat çekici, bu tarz bir düşünceyle araba sahibi olabiliriz

 8. Esra Doğan Reply

  Tasarruf kısmının ön planda olması iyi ancak günümüzdeki ev fiyatlarına tasarrufla yaklaşmamız bile mümkün değil

 9. Fatih Arslan Reply

  Tasarruf yaparak gerçekten bir çok istediğimiz şeyin sahibi olabiliriz, ancak önemli olan sağlam bir irademiz olması, gereksiz harcamalardan uzaklaşmalıyız

 10. Halil Güler Reply

  Tasarruf mantalitesi gerçekten çok iyi reklam için. Araba almak için bu tarz firmaların avantajı çok oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + 17 =