Tasarruf Yöntemiyle Ev Sahibi Olmak Mümkün

birevim kredisiz ev

Ev sahibi olmak hemen hemen herkesin hayali. Çalışanından emeklisine kadar herkes ev sahibi olmaya çalışıyor. Kimisi bu işi bankalar aracılığı ile yapıyor. Yüksek faizli kredilerle hayatını daha da zorlaştırıyor diyebiliriz bu kişiler için. Çünkü bankalarla iş yapmak her zaman risklidir. Bankalar sizin mali durumunuzla ilgilenmez. Borcun vadesi gelmişse elinizde ne var ne yolsa alıverir. Bu sarmaldan çıkış pek de yok gibi duruyor.  Bankalara bulaşmadan elinizdekilerle ev sahibi olmanın yolu el birliği sistemi ile ev sahibi olmaktır. Buna göre faize gerek yok. Eminevim ve Birevim sayesinde rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz bu şekilde.

Faiz Yok Seçenek Çok

Dünyada bir ilk niteliğindedir bu sistem. İstediğiniz yerden istediğiniz şekilde ev almanız bu sistemle mümkün. Sistem tıpkı altınlı gün gibi işliyor. 100 kişilik gruplar oluşturuluyor. Bu işlemler noter huzurunda yapılıyor. Sıraya konuluyorsunuz. Sırası gelen aile evi alabiliyor. Altınlı günlerde nasıl ki siz kendi ayınızda tüm paraları alabiliyorsunuz. Bunda da böyle. Zaten bu sisteme el birliği, dayanışma sistemi denmesinin sebebi bu. Üç farklı sistemde ev sahibi oluyorsunuz. Bunlar,

 • Çekilişle Ev Sahibi Olmak
 • Vade Ortası Sistemi
 • Peşinatlı Erken Teslim Sistemi

Bu sistemlerden en yaygın olanı çekiliş sistemidir. Ancak burda yukarda anlattığımız üzere bekleme vardır. Beklemek istemezseniz diğer sistemleri değerlendirebilirsiniz. Vade ortası sisteminde peşinata gerek yok. Vadenin ortasında evin kesin teslim tarihini biliyorsunuz. Peşinatlı erken teslim sisteminde ise devreye peşinat giriyor. Burada da evi ne zaman alacağınız kesin olarak size söyleniyor. Eminevim ve Birevim sayesinde en kısa zamanda düşlediğiniz eve kavuşmuş oluyorsunuz.

Güvenle Ev Sahibi Olmak Hayal Değil

Aldığınız ev sistemde ipoteklidir. Sistemin güvencesi burada zaten. Teminat yine sizin sahip olduğunuz gayrimenkul. Bu şu demek borcunuzu ödeyemediğinizde ya da ödeme esnasında evi satmak istediğinizde bu mümkün olmuyor. Ancak kişi evine hemen sahip olacağından kirada uzun süre oturmuyor. Tüm şartları oluşturduğunda kendi düzenine geçebiliyor. Hem kiraya para hem yatırım için ayrı para ödemiyor. Tüm para kendi satın aldığınız evinize  gidiyor. Sistem hemen ev sahibi yapmayı vaat etmiyor. Çünkü belli bir sıra oluşturuluyor. Ancak burada da destek kesilmiyor. Yine imece usulü mevcut kiranıza destek alabiliyorsunuz.

Sistem Esnek Seçim Sizin

Olabilir insanlık hali bu organizasyondan çekilmek isteyebilirsiniz. O zaman o an’a kadar ne kadar ödediyse hepsini alabiliyorsunuz. Ama anlaştığı kuruma göre bir miktar kesinti olabilir. Bu sizinle anlaştığınız kurum arasında olan bir durum. Bu anlatacağımız özellik bankalarla faizsiz sistem arasındaki farkı daha iyi açıklayacak. Faizsiz sistemle ev aldığınızda taksitler sizin mali gücünüze göre ayarlanıyor. Ayrıca taksit oranları sabit olduğu gibi artan miktarla da ödeme yapmak mümkün. Tamamiyle sizin borcunuzu hızlı ödemek istemenizle alakalı. Diyelim faizsiz olarak evi aldınız taksit ödemeleri yolunda gitti. Ancak bir dönem işler yolunda gitmedi diyelim. Olabilir ticaretle uğraşıyorsunuzdur batmışsınızdır, memursunuzdur acil bir durum çıkmıştır. Böyle bir durumda bankaların yaptığı gibi gecikme cezası, icra vs. yürürlüğe konmuyor. Taksitler donduruluyor. İşleri yoluna koyunca kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Yani kimse mağdur olmuyor. Sorun sıkıntı olmadan herkes ev sahibi olabiliyor. Kiracılık sistemi gibi eve bir çivi çakamıyoruz devri de bitmiş oluyor. Ödemeler esnasında bile eve istediğiniz değişimi yapmakta özgürsünüz.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Ahsen Demir Reply

  Yöntem fikri şahane, tasarruf yaparak ev sahibi olabilmek günümüzde gerçekten kolay bence. Hobi olarak adlandırdığımız aslında hobi olmayan çok şeye yüzlerce lira harcıyoruz. Bunları harcamak yerine biriktirsek şimdiye ev sahibi olabilirdik.

 2. Sena Bozkurt Reply

  Reklam olarak güzel yöntem düşünmüşler, bu tarz yenilikçi bakışlar lazım bu sektöre 🙂

 3. Mahmut Çelik Reply

  Mantalitesi çok güzel bir reklam kampanyası, bu tarz reklamlar genelde etkili olur 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − one =