Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Moda denilen şey her yıl hatta bazen mevsimsel olarak bile değişebilen bir alandır. Bu yüzden modası geçen ve eskiyen elbiseler hemen gözden çıkartılır. Ancak eski kıyafetler nasıl değerlendirilir hiç araştırdınız mı? Bizden size tavsiye kesinlikle modası geçen kıyafetlerinizi hemen çöpe atmayınız. Onlar üzerinde hafif değişiklikler yaparak güncel modaya uydurabilir ya da tamamen kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem yeni model elbiselere kavuşmuş olacak hem de büyük ölçüde tasarruf edeceksiniz.

birevim kredisiz ev

Giyim sektöründeki değişimin hızına ayak uydurmak neredeyse imkansız bir hale geldi. Hemen her yıl yeni kıyafetlerin öne çıktığı moda sektöründe insanlar eski kıyafetler giymeyi uygun bulmuyor. Bu yüzden sürekli yeni kıyafetler alıp, eskilerini atarak birçok masraflara girilmektedir. Oysa eskileri atmak yerine yeni modeller tasarlamak ve onları kullanmak hemen her açıdan sizin için daha karlı ve tasarrufludur. Bir kere eski kıyafetleri değerlendirmek sizlere kendinize özgü modeller tasarlama ve kendi tarzınızı oluşturma imkanı sağlayacaktır. Bunun yanında ekonomik yönden kazançlı olmaktasınız.

Eski Kıyafetleriniz Üzerinde Yapabileceğiniz Bazı Değişiklikler

 • En basitinden eskiden çok moda olan uzun etekler günümüzde artık tutulmuyor. Sizde eski eteklerinizi atmak yerine eteklerinizi elbise olarak değerlendirebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız uzun eteklerinizden çok kolay bir şekilde elbise yapabilirsiniz. Sadece göğsünüzün altına gelecek kısma bir kemer ayarlamanız yeterli olacaktır. Eteğinizle uyumlu olacak kemer sayesinde çok şık bir elbiseye kavuşmuş olacaksınız.
 • Hemen herkesin dolabında bol miktarda bulunan ve modası en çabuk eskiyen elbiselerden biriside hiç şüphesiz tişörtlerdir. Modası çok kısa sürede geçen bu kıyafetlere yine eski elbiselerinizden keserek dikeceğiniz bir cep sayesinde yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 • Gelelim modası asla geçmeyen ve eskimeyen kıyafetlerden olan kot pantolonlara, eski kıyafetleri değerlendirme noktasında kot pantolonlar sizi hiç zorlamaz. Hemen her elbiseyle rahatlıkla kombine edebileceğiniz eski kotlarınızı yeni şekilde sizde tasarlayabilirsiniz. Bunun için eski kotunuza birkaç rozet ya da amblem ekleyerek tamamen farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 • Aynı şekilde eskiyen gömleklerinizin omuz kısımlarına yeni danteller ya da renkli taşlar ekleyerek farklı bir görünüm katabilirsiniz.
birevim
Paylaş

13 Comments

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Ayça Hanım,
   Artık eski kıyafetlerden yeni ürünler oluşturmak çok moda. Bununla ilgili bir çok fikre internetten de ulaşabilirsiniz.

 1. Hasan Bozkurt Reply

  Eski kıyafetleri değerlendirme konusunda kadınlar bir tık daha şanslılar, erkekleri için çok fazla değerlendirme bulamadım internette.

 2. Öznur Polat Reply

  Son zamanlarda sosyal medyada çok popüler oldu bu eski kıyafetlerden yeni kıyafet oluşturma akımı 🙂

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Ezgi Hanım,
   Artık kullanılmayan modası geçmiş kıyafetlerden yepyeni tasarımlar yapmak mümkün.

 3. Şule Özer Reply

  Kıyafet değerlendirme konusunda sosyal medyada son zamanlarda bir sürü öneri videolarıyla karşılaşıyorum bende. Gerçekten giymediğini bazı kıyafetlerden bambaşka kıyafetler yapabiliyorsunuz

 4. Melike Güler Reply

  Eski kıyafetlerden bende çok değişik geri dönüşümler yapmıştım, sizin verdiğiniz önerilerde güzel 🙂

 5. Recep Yıldız Reply

  Eski kıyafetleri çöpe atmak yerine değerlendirmek gerçekten çok iyi, kadınlar için çok daha seçenek oluyor tabi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × 2 =