Helal Yatırım Araçları Nelerdir?

İnsanlar inanışlarına göre yatırım yapmayı tercih edebilirler. Buna ülkemizde helal yatırım olarak nitelendirilmekte ve ona göre hareket edilmektedir. Bu tip yatırımlarda önemli olan nokta faiz ile bir ilişkinin olmaması gerekiyor. Yani paraya para kazandırılmaması en önemli detaydır. Elinizde bulunan nakitle ne kadar kazanacağınızı bilmemek en önemli detay olarak kabul edilir.

birevim kredisiz ev

Bu alanda yatırım yapmak isteyenler için önemli olan kazancın miktarının bilinmeyecek olması aynı zamanda zarar etme ihtimalinin de olmasıdır. Bunun için tercih edilebilecek çok çeşitli seçenekler de vardır. Önemli olan bunu kabul etmek ve buna yönelmek olmaktadır. İnanışınıza göre kazanmaya özen gösteriyor, kazandıklarınızla yaptığınız birikim ile yatırım yapmak istiyorsanız aşağıda ki çeşitlerden bir tanesine yönelmeniz mümkündür. Tabi çok daha ince detaylara önem veriyorsanız yapmanız gereken bu işin ilmine sahip birisinden akıl almak olacaktır.

Birevim Kredisiz Ev Alma Fırsatı Sunuyor Detaylar İçin Tıklayınız…

Helal Yatırım Çeşitleri Nelerdir?

Helal yatırıma talep gün geçtikçe artıyor. Bunun amacı helal kazanılan paraya başka türlü kazanılan bir paradan dolayı zarara uğratmamaktır. İnanışına bağlı bir insan için bu çok önemli bir detaydır. Aşağıda ki yöntemlerden bazıları ve daha çok sayılabilecek yöntemleri değerlendirmek mümkündür.

Emlak Yatırımı: Bu tür yatırımlarda ilk sırada gayrimenkul gelmektedir. Ev veya arsa alarak yatırım yapabilirsiniz. Ne zaman kazanılacağı, ne kadar gelir getireceği bilinmeyen bir yatırım türüdür. Ayrıca düzenli gelir sahibi olmanız da mümkün kılınması nedeniyle genellikle bu tür yatırımları tercih edildiği bilinen bir gerçektir.

Altın: Dünya üzerinde her zaman geçerli olan değerli taşların başında altın gelmektedir. Değeri hiçbir zaman değişmemektedir. Sadece onun karşılığında ki para miktarı değişmektedir. Bir gram altınınız varsa on yıl sonrada aynı miktarda altınınız olacaktır. Ama bunun maddi karşılığı değişecektir.

Hisse Senedi Yatırımı: Bazı insanlara göre bu yatırım helal yatırımlar arasında yer almamaktadır. Ancak mantık çerçevesinde bakanlar kazanma ve kaybetme ihtimalinin olmasından dolayı hisse senedi yatırımını da bu sınıfta saymaktadır.

Döviz: Yabancı ülkelerin para birimi ülkemizde sürekli olarak düşüp yükselebilmektedir. Buna birçok insan yatırımı yapabiliyor. Sizlerde talep etmeniz halinde buna helal yatırım kaleminde yatırım yapmanız mümkün olarak görülüyor.

Helal Yatırım Nedir?

Helal yatırım konusunda dikkatli hareket etmeye özen göstermek isteyenler fıkıh konusuna hakim olan insanlardan bilgi almaları daha doğru olacaktır. Zorlayıcı bir durum olarak kabul ediyorsanız önemli olan iyi bir araştırma yapmanız büyük önem taşıyacaktır.

Kuran-ı Kerim içerisinde bu konu açıkça belirtilmektedir. Kendiniz bu konuda işin içinden çıkamıyorsanız yapmanız gereken bunu iyi bilen bir insandan veya birkaç kişiye sorarak emin olabilirsiniz. Daha sonra sizin için en doğru olan yatırım kalemini tercih etmek daha kolay ve sorunsuz olacaktır. En doğru işlemi bu şekilde bulmanız sizin için daha mümkün olacaktır.

 

birevim
Paylaş

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × three =