Evde Ekmek Yaparak Tasarruf Edin

birevim kredisiz ev

Hayatımızın her alanında tasarruf etmemiz gerekmektedir. Tasarruf her zaman size değil, çoğu zaman dünya kaynaklarına da yararlıdır. Kaynakları doğru kullanmak tasarruf demektir. Evde ekmek yapmak bunlardan biridir. Evde ekmek yaparak tasarruf edebilirsiniz. Burada ana başlığımız evde ekmek yapmak olsa bile, her konuda tasarruf yapabilirsiniz. Evde yemek, evde ekmek hatta evde elektrik bile üretebilirsiniz. Günümüz şartlarında insanlar, her yerden tasarruf etmeye çalışmaktadırlar. Bu çok doğru bir karardır. Zamandan ve bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Bunlardan tasarruf etmek, size daha güzel bir hayat fırsatı verecektir.

Evde ekmek yaparak tasarruf etmek için öncelikle ekmek nasıl yapılır bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Pratik bilgiler ve püf noktalar ile evde ekmek yapabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Evde ekmek yaparken uzun vadede tasarruf edebilirsiniz. Her malzemeyi toptancıdan, toptan almanız gerekmektedir. Toptan malzemeler ucuz olacaktır ve zaman geçtikçe tasarruf etmiş olacaksınız.

Büyük şehirde veya küçük şehirde yaşıyorsanız, evde ekmek yapabilirsiniz. Büyük şehirde evde ekmek yapmak daha fazla tasarruf etmenizi sağlacaktır. Çünkü; ekmek fiyatları büyük şehirlerde daha pahalıdır. İstanbul içerisinde ekmek fiyatları 1.50 TL’den başlayıp gramajına göre yükselmektedir. Siz evde ekmek yaparak yüksek gramajlı ekmekler elde edebilirsiniz.

Evde Ekmek Yapmak

Evde ekmek yapmak için kaliteli bir mayanızın bulunması gerekmektedir. Maya, ekmek hamurunuzun daha iyi kabarmasını sağlayacaktır. Diğer önemli malzeme ise, undur. Ekmek yaparken kendi tarifinizi uygulayabilir veya internet üzerinden tariflere bakarak ekmek yapmayı deneyebilirsiniz. Ekmek yapmaya yeni başlıyorsanız, küçük boy ekmekler yapmayı deneyin. Bu sayede malzemeden tasarruf ederek ekmek yapmayı öğrenirsiniz. Her şeyi doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra büyük ve gramajı yüksek ekmekler üretebilirsiniz.

Ekmekleri hemen hemen her fırında pişirebilirsiniz, fakat pişirilen fırına göre ekmeğin lezzeti değişmektedir. Bu yüzden doğu tarafında ekmek tandırda pişirilmektedir, bu sayede daha lezzetli olmaktadır. Ev ortamında fırın ve ekmek pişirme makinelerini kullanabilirsiniz. Ekmek yapma ve pişirme makineleri, uzun vadede tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Nurcan Yalçın Reply

  Biz salgın döneminden öncede ev ekmeğimizi kendimiz yapıyorduk. Salgın döneminde birçok insanda evde yapmaya başladı, tasarrufa nereden başlasak iyidir 🙂

 2. Recep Acar Reply

  Salgında herkes gibi bizde evde ekmek yapmaya başladık ve hala süreç devam ettiğinden evde kendimiz yapmaya devam ediyoruz 🙂

 3. Emre Kılıç Reply

  Evde yapılan ekmekleri daha doyurucu buluyorum, benim annemde evde yapıyor ve çok güzel oluyor evde ekmek yapmak

 4. İbrahim Aydın Reply

  Evde ekmek yapmak çok güzel oluyor, kendi yaptığınız ürünü tadabilmeniz çok güzel oluyor

 5. İbrahim Çetin Reply

  Pandemiden sonra neredeyse fırından hiç ekmek almadık diyebilirim, evdeki ekmeklerimiz çok daha güzel oldu 🙂

 6. Ceren Özcan Reply

  Bende annemle evde ekmek yapmaya başladım bu pandemi de ve sonrasında hala ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz 🙂

 7. Özlem Polat Reply

  Evde ekmek yapmak çok güzel oluyor, fırında aldığınız ekmekten kat kat daha güzel oluyor hem 🙂

 8. Süleyman Tekin Reply

  Her gün ekmek almak bütçeye olumsuz etki yapmasa da, evde yapılması ufakta olsa tasarruf yapmak demek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + eight =