Minimalizm ile Nasıl Birikim Yapılır?

birevim kredisiz ev

Günümüzde tasarruf yapmak oldukça zor. Ancak imkansız değil. Farklı yollara yönelerek tasarruf yapabilirsiniz. Minimalizm trendi sayesinde birikim yapabilir ve yaşam alanlarınıza daha farklı havalar katabilirsiniz. Minimalizm kesinlikle size de farklı bir hava katacaktır.

İster mobilya ister kıyafet ya da yaşam alanları için özel aksesuarlar hiç fark etmiyor. 2. El satış uygulamaları ile bu tarz ürünlere ulaşmak son derece kolaydır. O yüzden Minimalizm felsefesini benimseyerek ufaktan da olsa birikim yapmaya başlayabilirsiniz.  Birçok insan aylık olarak gıda giderinin ne kadar olduğunu bilmiyor. Öncelikle bu miktarı öğrenmek ve daha sonrasında neler yapılabilir bunun farkına varmak gerekiyor.

Mutfak ve yemek masrafı eğer düşündüğünüzden fazlaysa kesinlikle tasarruf yapabilirsiniz. Bunun için ise evden yemek götürmek ya da daha farklı yollar ile tasarruf edebilirsiniz. Kesinlikle yemeğinizi evinizden götürmek yüzde 50 oranında bir tasarruf sağlayacaktır. Hazır gıdaların yüksek ücretlerle satılması sizinde belinizi büküyorsa kesinlikle sizlerde yemeklerinizi evden götürün.  Evde yapılan hobiler internet ortamında paraya dönüşebiliyor. Bu nedenle sizde bunu değerlendirebilirsiniz. Takı, el yapımı çanta ya da benzeri üretimler kesinlikle internet ortamında alıcı bulacaktır. Günümüzde kendisine ait ürünler ile marka olmuş ve bu işlerden ciddi gelirler elde insanlar var. Sizlerde bu insanların takip ettiği yolları keşfederek iyi bir gelir sahibi olabilirsiniz.

Evinizin Bir Odasını Kiraya Verin

Evinizin bir odasını kiraya vermek ilk etapta saçma ya da zor gibi dursa da kesinlikle avantajlı olacak ve ek gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Büyük bir evde tek başınıza yaşıyorsanız mutlaka fazlalık odalarınız vardır. Siteler ya da uygulamalar ile evinizin odasını sürekli olarak ya da haftalık olarak kiralayabilirsiniz.

Eğer birisine evinizi kiraya vermek istemiyorsanız kesinlikle depo olarak bir odayı kiraya verebilir ve daha farklı bir yöntem ile tasarruf edebilirsiniz. Hayatınızı düşün ve nelere para harcıyor ve neler yapıyorsunuz. Hangi alanlarda tasarruf edebilirsiniz. Daha basit ve hesaplı yaşayarak kesinlikle tasarruf etme şansına sahipsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 2 =