Sahibinden Satılık Araba ve Ev Alma Fırsatı

birevim kredisiz ev

Günümüz koşullarında ne yazık ki hem ev sahibi olmak hem de araba sahibi olmak oldukça zor. Bir aile için evde de araba almak son derece önemli bir karardır. Ev ve araba satın almak hem ekonomik açıdan hem de ihtiyaç bakımından üzerinde durulması gereken önemli konuların başında gelmektedir.

Ülkemiz koşullarında ise ev ve araba satın alabilmek için ciddi bir bütçeye gereksinim duyulmaktadır. Ev ya da araba sahibi olmak isteyenler için genel olarak aylık kazanç son derece önemlidir. Çünkü aylık olarak yapılacak ödemeler sayesinde ev ve aracınızı satın alabileceksiniz. Ev ya da araba satın almadan önce kesinlikle iyi bir plan yapmalı ve buna uygun özellikleri olan ve en önemlisi maddi ödeme şartlarını da uyan evler satın almalısınız.

Ödeme Şartlarınızı Ayarlayın

Örnek verecek olursak kaç metrekare ev alacağınız ve hangi lokasyonda olacağı tamamen sizin ayırdığınız bütçe ile alakalı olmalıdır. Bütün bu özelliklerin yanı sıra satın almayı düşündüğünüz ev ya da arabanın fiyatı da en önemli unsurlar arasında yer alır. Satın almak istediğiniz ev ya da aracın bedelini kendiniz belirlemeli ve ödeme koşullarını da buna göre ayarlamalısınız.

Birevim katılım sisteminde kullanıcılara farklı ödeme seçenekleri sunularak ev ve araba sahibi olma fırsatı verilmektedir. Katılımcılar ödeme yapacakları miktarları kendileri karar verir ve buna göre aylık taksitler şeklinde ödeme yaparlar. Ayrıca sağlık ya da iş nedeniyle farklı tarihleri ertelenen ödemelerde herhangi bir şekilde faiz binmesi söz konusu olmaz. Katılımcılar hiçbir şekilde mağduriyet yaşamazlar söz konusu olan taksit ertelemelerinde herhangi bir şekilde gecikme faizi ya da masraf uygulanmaz. Bu sayede alacağınız evler ya da arabalar sizlere satın almış olduğunuz miktarlar kadar ödeme yaparak sahip olmanızı sağlar.

Bu sistemin en güzel yanlarından bir tanesi de senet ile bankayla ya da faize bulaşmadan rahat bir şekilde kendi finans desteğinizi sağlayarak araç satın almanız olacaktır. Ufak miktarlar kenarı koyarak başlangıç için Birevim sistemine katılabilir ve istediğiniz ev ya da arabayı alabilirsiniz.

birevim
Paylaş

9 Comments

 1. Yusuf Aksoy Reply

  Günümüzde gerçekten ev ve araba sahibi olabilmek çok zor. Bende sizin bahsettiğiniz yöntemle ev sahibi oldum, bazı emlakçılar artık eskisi gibi sadece komisyon almıyorlar. Evin üstüne fiyat yükseltiyorlar. Benim aldığım ev 300.000 TL idi, emlakçı bu eve 350.000 TL dedi, ben ev sahibini bulup anlaştım kendi aramda.

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Yusuf Bey,
   Ev araba sahibi olmanın çok zor olduğu bir zaman da yaşıyoruz. Bu nedenle ev ve araba konusunda nadir olarak karşımıza çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

 2. Derya Turan Reply

  Bende ilanlara bakarken hep sahibinden olan ilanlara bakıyorum. Emlakçıların fazla komisyonu yüzünden ev alamayacağız neredeyse 🙂

 3. Gülşah Arslan Reply

  Emlakçı komisyonları günümüzde çok fazlalaştı. Malum satış sitelerinde de emlakçılar ev fiyatlarının üzerine fiyat farkı koyuyorlar.

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Gülşah Hanım,
   Emlakçıların komisyonları arttırması kişileri sahibinden ev almaya yönlendiriyor.

 4. Kemal Işık Reply

  Sahibinden ev almak her zaman daha avantajlı oluyor, sonuçta emlakçılar her dönemde fırsat biliyor ve fiyat farkını size yansıtıyor.

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Serkan Bey,
   Özellikle alış ve satışın az olduğu dönemde emlakçılar karlılık oranını arttırmak için evleri daha yüksek fiyatlara satma çabasında olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × five =