Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü?

birevim kredisiz ev

Ev fiyatlarının artması ile birlikte insanlar alternatif olarak nasıl ev sahibi olabileceğini düşünmeye başlıyor. Prefabrik evlerde 2020 yılında birçok insan tarafından tercih ediliyor. Günümüz koşullarında İstanbul’da prefabrik ev sahibi olunabilir mi? bunu merak eden insan sayısı çok fazla prefabrik evler günümüz koşullarında insan hayatını kolaylaştıran yapılar olarak dikkatleri üzerine çekebiliyor.

İnşaat sektöründe uzun süreli şehirden uzak ya da yurt dışındaki İnşaat şantiyelerinde sık sık gördüğümüz pratik ev prefabrik evler günümüz ekonomisinin şartlarına da uyuyor. Betonarme evlere oranla çok daha uygun fiyatlarla satılması nedeni ile her açıdan çok daha cazip olabiliyor. Prefabrik ev almayı düşünenler için öncelikle bazı unsurlara karar vermek gerekiyor. Prefabrik bir eve sahip olmak istiyorsanız bu evin nasıl olacağına karar vermeli daha sonrasında ikinci el ya da sıfır olarak bir ev satın almalısınız.

Nasıl Bir Ev İstediğinize Karar Verin

Villa tarzı büyük bir ev küçük bir dağ kulübesi ya da 2 katlı prefabrik iki katlı ev satın almak istiyorsanız bunun fiyat ve model araştırmasını çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Bir diğer önemli nokta ise istenilen evin nerede ve hangi amaçla kullanacağınızdır. Kaç kişinin barınacağı ne tür konforlar istendiği ve fiziki özelliklere de karar vermek gerekiyor.

Prefabrik evleri sahibinden satılık almak günümüzde oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Prefabrik evler normalde şehir içinde çok fazla kullanılmasa da özellikle yaz aylarında yazlık olarak kış döneminde ise dağ evi olarak tercih edilebiliyor. Prefabrik evler özellikle çok soğuk olmayan İstanbul iklimi için ve son derece ideal olacaktır. Satın alacağınız ya da yaptıracağınız kendinize ait prefabrik evinizin iç ve dış cephe görünüm özellikleri tamamen size özel ve zevkinize göre inşa edilir.

Ortalama olarak 2020 yılında 100 metrekare tek katlı prefabrik ev 75 bin TL değişiklik göstererek satılmaktadır. İstediğiniz konfor ve fiziksel özellikler de evin fiyatını daha fazla artmasına neden olabilir. Kirada oturan ve ev almakta zorlanan kişiler için prefabrik evler kesinlikle güzel bir alternatif olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 3 =