6 Adımda Bankacılıkta Tasarruf Edin

birevim kredisiz ev

Günümüz bankacılığı bazen masraflı olabiliyor. EFT havale ücretlerinin artması para çekme gibi durumlarda bankalara ekstra para ödeyebiliyoruz. Ortak ATM’ler kredi kartı aidatı kullanarak internet bankacılığı gelen tüm bankacılık işlemlerinden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ortak ATM Kullanın

Çalıştığınız bankalara ait ATM’lerinden kartınızla işlem yapmak isterseniz herhangi bir şekilde ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Para çekme bakiye sorgulama fatura ödeme gibi işlemlerin tamamı sizlere ücretsiz olarak verilmektedir. Ancak kendi bankalarınız dışındaki ortak ATM’lere belirli bir ücret ödersiniz bu gibi sorunların önüne geçebilmek için ve ekstra para ödememek için kesinlikle ücretsiz ortak AVM seçtiğinizden emin olun ve bunları kullanın.

Kredi Kartı Aidatı

Günümüz koşullarında her banka aidatsız yalın kart seçeneği sunmak zorundadır. Siz de kredi kartı alırken ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir kart seçin ve yıllık kart aidatı olmayan kart türlerini kullanmaya çalışın kesinlikle bu sayede yıllık en az 500 TL tasarruf edeceksiniz.

E-Posta Tasarrufu

Bankalar kart ekstrelerini basılı olarak gönderdiği takdirde sizlerden ekstra para talep edebiliyorlar. Bunun yerine kart ekstrenizi  e-postanıza isteyin ve  tasarruf sağlayın.

Pazarlığın Gücü

Kredi kartı kullanırken ister istemez bir miktar masraf ediyorsunuz. Bunun yasal tutarı binde 5 yani 10 bin lira kredi kartı kullanan kişi maksimum yıllık 50 TL aidat ödemek zorunda bırakılabilir. Kredi kullanırken bunu mutlaka kontrol ayrılacak faize masraflar konusunda da bankanız pazarlık yapabilir bu konuda da bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Paranız Cepte Kalsın

Eğer kredi kartınızı kullanmıyorsanız yıllık olarak aidat alınması da yasal değildir. Aralıksız olarak 180 günü geçen kredi kartı kullanmama durumunu söz konusu ise ve kredi kartı aidatı ekstrede varsa bankanızla iletişime geçebilir ve sizlerden alınan miktarın geri iade edilmesini isteyebilirsiniz.

Ödedikçe Kazanın

Aylık olarak birçok fatura ödüyoruz son ödeme tarihini unutmayın ki tüm riskleri ortadan kaldırın. Ödemiş olduğunuz faturaların tamamını otomatik ödeme talimatı vererek kesinlikle burada bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti de ödemezsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − seven =