Acil Paraya İhtiyacınız Olan Durumlar Nelerdir?

birevim kredisiz ev

Para hayatımızın her anında bizim ihtiyaç duyduğumuz bir eşyadır diyebiliriz. Eşya diyoruz ancak değeri ile birçok şey yapmamız mümkün kılınıyor. Düğün yaparken, araba alırken, ev alırken, bir kazadan sonra tedavi olurken gibi birçok noktada paraya ihtiyaç duyabiliriz.

Araba veya ev almak için uzun vadeli planlar yaparken, aniden yaşanan olaylar için özel para ihtiyaçları olabiliyor. Bunun için yani acil parayı sağlamak için bir ek planınızın olması mutlaka gerekiyor. Bu konuda kullanabileceğiniz farklı noktalar ve seçenekler vardır.

İş Yeri İçin Kredi Seçeneklerini Değerlendirin

Nakit ihtiyacı illa ki kişisel olmayabilir. Örneğin işyeriniz için buna ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunu karşılaşmak için etrafınızda ki insanlardan kısa süreliğine borç almanız mümkündür. Bunu yapmanız mümkün değilse bunun için ihtiyaç kredisine başvuru yapmak olacaktır.

Bu krediyi çekmek için kredi notunuzun yeterli olması gerekiyor. Çalıştığınız herhangi bir bankaya giderek bunun için başvuru yapabilirsiniz. Genelde bu tür başvurulara çok hızlı bir şekilde bankalar tarafından geri dönüş yapılıyor. Online olarak işleminizi onayladıktan sonra hareket etmek daha kolay oluyor.

İhtiyaç kredisi ile acil para ihtiyacınızı karşılaşama şansınız olduğu gibi aynı zamanda uzun vadeli bir şekilde geri ödeyecek olmanızda sorunun çözülmesi açısından önemli bir fayda sağlamaktadır.

Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans Kullanın

Acil parayı karşılamanıza yardımcı olan birçok farklı seçenek vardır. Bunlardan bir tanesi de bankalar tarafından sunulan nakit avans imkanıdır. Bu yöntem hızlı ve etkin kullanımı sayesinde birçok insan tarafından tercih ediliyor. Bankalara ait kredi kartları üzerinden aylık gelirinize ve kredi kartı limitinze göre bu imkanlar sunuluyor.

Çok kısa bir süre için lazımsa nakit avansı belirli bir süreliğine çekebilir ve bir süre sonra yatırımınızı yapabilirsiniz. Ama isterseniz bu avansları 12 ay eşit taksitle de ödeme şansınız var. Bunun için cazip oranlardan yararlanmak için bankalardan bilgi almanız gerekiyor. Bazı bankalar bu hizmeti çok yüksek bir faiz oranıyla sunmayı tercih ediyor. Sizler bu durumdan rahatsız olmamak adına dikkat etmelisiniz.

Birikimlerden Faydalananın

Acil para ihtiyacınızı karşılamak için düşünülecek noktalardan bir tanesi de birikimleriniz olmaktadır. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız daha dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Ancak kendiniz için bir çıkış yolu bulamazsanız yastık altı olarak bilinen biriktirdiğiniz ve kötü günler için sakladığınız birikimlerinizden yararlanmanız mümkün olabilir.

Ülkemizde birçok insanın bu türde bir birikimi vardır. Bir kenara atıp, unuttuğu ve çok ender akla gelen birikimler mevcuttur. Özellikle kadınlar bu konuda erkeklere büyük bir destek sağlayabilmektedir. Hiç beklemediğiniz anda ciddi bir birikiminizin olduğunu öğrenme şansınız var. Bu noktada dikkatli olmanız gerekiyor. Birikiminizi daha sonra tekrar kötü günler için geri koymadı da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Borç Para Almak

Günümüzde çok fazla düşünülmeyen ve acil para durumlarında sağlanması gereken desteklerden bir tanesi de arkadaşlarınızdan, ailenizden veya iş arkadaşlarınızdan borç para almak olmaktadır. Ancak yaşadığımız yüzyılda bu çok fazla tercih edilen bir durum değildir.

Bu konuda dikkatli olmak en önemli noktalardan bir tanesidir. Çünkü bu durum hala net bir şekilde var olsa büyük ihtimal ile insanların bankalardan uzak durması mümkün olacaktır. Ancak artık insanlar arasında güven problemi çok ciddi seviyelere çıktığı için bu genelde acil para lazım olduğunda akla gelen bir seçim olarak burada durmuyor. Bu konuda dikkatli olmak ve etrafımızda bu konuda bize yardımcı olacak arkadaşlar bulundurmak önemli olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 13 =