Birevim Devlet Güvencesinde Mi? Birevim Güvenilir Mi?

birevim kredisiz ev

Birevim güçlü yapısına rağmen hizmet vermiş olduğu sektörde ki insanlara yönelik tutumlardan dolayı birçok güven ile ilgili soru ile karşı karşıya geliyor. Bu şirketler hakkında merak edilen en önemli detay devlet güvencesi altında mı hizmet veriyorlar, güvenilirler mi ve lisansları bulunup bulunmadığı yönünde oluyor.

Basit birer detay gibi dursalar da aslında çok basit olmadıklarını söylememiz gerekiyor. Karmaşık bir yapı ile Birevim çalışmış olduğu şirketin en eski yapılarından birisini oluşturuyor. Bu konuda dikkatli bir şekilde hareket eden şirket, gücünü her konuda üyelerine ve rakiplerine göstermeyi başarıyor mu?

Birevim Devlet Güvencesi Var mı?

Birevim ile alakalı en çok sorulan soru şirketin güvenilir olup olmadığı oluyor. Birevim devlet güvencesi var mı sorusuna “Evet” diyebiliriz. 2021 Mart ayında BDDK tarafından düzenlenen Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketler Kanunu içerisinde bu sektöre de özel bir şekilde değinildiğini söyleyebiliriz.

Bu kanun kabulü ile birlikte BDDK tarafından tüm operasyonları ve hizmetleri kontrol edildiğini söyleyebiliriz. Bu tür kuruluşların güvenilir olduğunu ve doğru şekilde tercih edilmesi gerektiği en önemli detaylar olarak kabul edilebiliyor. Bu kanunda belirlenen şartlar ile yapılan sözleşme ile ev veya araba sahibi olmak isteyen kişinin tüm hakları açık bir şekilde belirtiliyor.

Birevim Güvenilir mi?

Birevim güvenilir mi en çok merak edilen sorulardan birisidir. Çünkü bu sektörde insanları dolandıran ve onların hayalleriyle oynayan çok sayıda olaya yaşanmıştır. Birikimlerini bu tür şirketlere aktararak hizmetlerinden yararlanarak hayallerini kurdukları ev veya arabayı almak isteyen birçok insan bu soruyu hakkıyla soruyor.

BDDK tarafından belirlenen şartlar ile bu tür bir şirketin 100 milyon TL sermayesi bulunması gerekiyor. Ancak bu sayede sistem içerisinde yer alabiliyor ve hizmetlerinden yararlanmanıza izin veriliyor. Bu konuda lisans alabilmek için ilk olarak sermaye şartını sağlamanız gerekiyor. Bu onayı aldıktan sonra tüm işlemler ve çalışmalar BDDK tarafından açık bir şekilde kontrol ediliyor.

Birevim Lisanslı mı?

Birevim veya sektörde bulunan şirketlerin en önemli detayı lisans konusudur. Mart 2021 yılında çıkan yasa ile birlikte sektörde bulunan 35 şirketin 29 tanesinin tasfiye edilmesine karar verildi. Bu da sektörde sadece 6 adet şirketin kalmasına sebep oldu. Bu şirketlerin arasından bir tanesi de Birevim olarak sizlerin karşısına çıktı.

Güçlü yapısı, binlerce aileyi bünyesinde barındırması ve sunduğu özel hizmetler ile insanlar rahatça ev, araba sahibi olmalarına şirket tarafından özel olarak izin veriliyor. Basit bir yapı gibi dursa da geniş anlamda özel ve kuvvetli bir şekilde hizmetlerini sunarak her istediğinizi güvenilir bir çatı altında yapmaya özen gösteriyor. Tek yapmanız gereken onlarla iletişime geçmek ve anlaşma konusunda gerekli bilgilere sahip olmak olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 11 =