Bulaşık Makinesinin Ömrü Nasıl Uzatılır?

birevim kredisiz ev

Genel olarak cihazların her zaman maksimum potansiyelinde tutulması gerekir. Özellikle bulaşık makinesinin bakımı ve doğru kullanılması için uyulması gereken kurallar vardır.

Birkaç yıl öncesine kadar, bulaşık makinesini kullanmanın su ve enerji israfı anlamına geldiğine inanılıyordu, ancak son yapılan araştırmalar bunu böyle olmadığını kanıtlıyor. Yeni model bulaşık Makinaları enerji dostu, paradan tasarruf ederek ve hatta çevreye saygılı şekilde üretiliyor.

Bulaşık makinesinin ömrünü nasıl uzatacağımız ile ilgili işte püf noktalar;

Tuz kullanın

En yeni bulaşık makinesi modellerinde tuz seviyesi göstergesi bulunur. Bulaşık makinesinin ömrünü tehlikeye atabilecek kireç oluşumunu önlemek için doğru miktarda ve her seferinde eklemeyi unutmamak önemlidir. Bulaşık makinelerine özel bir tuz var, aman normal tuz ile denemeyin. .

Bulaşıkları durulayın

Muhtemelen bariz olanı yineliyoruz, ancak tabak ve çatal bıçak takımlarından kaba yemek kalıntılarını temizleyerek bulaşık makinesine dizmek drenaj borusunun ömrünü uzatır.  İnatçı malzemeler yıkamayı tehlikeye atabilir ve bu nedenle bulaşıkların temizliğini garanti etmez, ancak çok kısa sürede bile cihazda daha ciddi sorunlara neden olabilir.

Filtreyi unutma

En inatçı kirlerin gizlendiği yer olan filtre bakım gerektirmeden uzun süre verimli kalamaz. Bu nedenle, en az iki ayda bir temizlemek size para tasarrufu sağlayabilir ve bulaşık makinenizin ömrünü uzatabilir. Sadece filtreyi nazikçe çıkarın ve bir fırça ile dikkatlice temizleyin, su ve sirke solüsyonu kullanarak ve bol su ile durulayın.

Doğru deterjan Seçimi

Bulaşık makinemiz için doğru deterjanı seçmek, her zaman farklı markalar ve daha birçok ihtiyaç arasında bir yolculuktur. Bugün çevreyi kirletmeyen ve çevreye saygılı, çevre dostu alternatifler tercih edebilirsiniz Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce deterjanı her zaman özel kabın içinde kullanın, bu şekilde sadece doğru zamanda dışarı çıkacaktır.

Tatilden önce temizlik

Bulaşık makinesinin bir süre kullanım dışı kalacağını zaten biliyorsak, tatile çıkmadan önce daha derinlemesine bir yıkama ve temizlik yapabiliriz. Bir su ve sirke ile yıkama (boş bulaşık makinesi) iyi bir sonuç sağlar ve cihazın kapsamlı bir temizlik sağlamaktadır. Kötü kokuların oluşmaması için iyice kurutmayı ve açık tutmayı unutmayınız.

Enerji sınıfı

Bugün iyi bir bulaşık makinesi seçmek daha kolay. Enerji tasarrufu için göstergeler vardır ve ister A +, A ++ sınıfı, ister üçlü A sınıfı olsun, faturanızda her zaman işlevsellik ve tasarruf arasında mükemmel bir oran elde edeceksiniz. Bu sınıflar aynı zamanda gerçek kullanımı seçmenize de yardımcı olur, bu nedenle eski bir cihaza sahipseniz, uzun ömürlü olmasına rağmen maliyetleri ve israfı düşünün. Bulaşık makinesinin bakımı, aynı zamanda kısa sürede bir tane daha satın almak zorunda kalmamak demektir.

birevim
Paylaş

3 Comments

  1. Halil Çelik Reply

    Bulaşık makinesi için verdiğiniz tavsiyeler gerçekten önemli, ben bile bir çoğuna dikkat etmemişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 13 =