Eski Telefonları Bu 6 Yolla Değerlendirin!

birevim kredisiz ev

Genellikle 2 senenin sonunda cep telefonları fire vermeye başlıyor. Ekran, pil, yazılım sorunları başladığında, onarmaya değmeyeceğini düşünerek yeni bir telefon almak isteyebiliyoruz. Bir kez sorun çıkaran bir telefon maalesef tamirden sonra da sık sık problem çıkaracak anlamına gelebiliyor. Yâda bizler yeni çıkan modellerlin cazibesine kapılarak cep telefonumuzu değiştirmek istiyoruz.

Amiral gemisi bir telefon kullanmadığınız sürece, akıllı telefonu iki ila üç yılda bir değiştirmek kötü bir fikir değildir. Çoğu akıllı telefon, yaygın olarak pil, ekran vb sorunlar sebebi ile tamir için yetkili servis merkezini 2 sene içinde ziyaret eder.

Peki, yeni bir telefon aldığınızda eski telefonunuzu değerlendirebileceğiniz 6 yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

İş Telefonu Olarak Kullanın

İşlerinizde kendi numaranızı kullanmak istemiyorsanız, ikinci bir hat alarak eski telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu sayede hayatınızda bir kere iletişime geçmiş olan kişiler şahsi numaranızı öğrenmemiş olacaklardır.

Yedekleme Yapmak İçin Kullanın

Telefonunuzu veri yedeklenmek için kullanabilirsiniz.  Tatil gezileri, telefon numaraları gibi bilgilerinizi yedekleyebilir ve yeni telefonunuzun başına gelebilecek bir aksilikte eski telefon datanız kurtarıcınız olabilir.

Bebek veya Çocuk Güvenlik Kamerası Olarak Kullanın

Etrafta eski bir akıllı telefonunuz varsa bunu güvenlik kamerası olarak kullanmak için sadece İnternet erişimine ihtiyacınız var.  Ayrıca telefonunuzla kullandığınız kablosuz ağda çalışmalıdır. Her iki telefona da istediğiniz uygulamayı indirin. Çocuk odasına bir tane kurun ve kamerayı beşiğe doğrultun. Önemli olan, telefonu bebeğinizi görecek kadar uzağa yerleştirmektir, ancak neler olup bittiğini anlayamayacak kadar uzağa değil!  Kablosuz ağınıza bağlı ve bir prize takılı olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Bu telefon bebeğinizin monitörü olacak; diğeri “ana istasyon” olacaktır.

İncelemek İster misiniz: Yeni Telefonunuzu Kredi Kartına Kaç Taksit Alabilirsiniz.

E-Kitap Okuyucu Olarak Değerlendirin

Günümüzde yanınızda ağır kitaplar taşımanıza gerek kalmadan akıllı telefonunuz üzerinden dosyayı indirerek dilediğiniz kitabı okuyabilirsiniz.  Eğer telefon datanız için endişeli iseniz eski telefonunuzu bu amaçla kullanabilirsiniz.

Arabanızda GPS veya Navigasyon Cihazı Olarak Kullanın

Arabaların fiyatları bu kadar yüksek iken özelliği fazla araba almak imkansız hale gelmektedir. Bu nedenle arabanızda navigasyon özelliği yoksa eski telefonunuzu navigasyon olarak kullanabilirsiniz. Arabanızın konumunu bilmek önemlidir. Nereye park ettiğinizi unutmuş olabilirsiniz.  Yâda birine ödünç verdiğinizde nerede olduğunu merak edebilirsiniz.  Aracınızı takip etmenize yardımcı teknolojiler var.

Otomobilinizin konumunu izlemenin en ucuz yolu cep telefonudur. Eski telefonunuza araç izleyicisi ile ilgili uygulamayı indirerek eski telefonunuzu GPS cihazı olarak kullanabilirsiniz.

Arabanızda Araç Kamerası Olarak Değerlenin

Arabanıza bir kamera koymak külfetli bir maliyet ancak eski cep telefonunuza araç kamerası uygulaması indirerek bir taş ile iki kuş vurmuş olabilirsiniz.  Günümüzde tüketim hızla artmışken eski eşyaları değerlendirmek birçok açıdan faydalıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − ten =