Telefonlar Kredi Kartına Kaç Taksit 2022?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber her gün farklı ürünler ile buluşuyoruz. Her birisi hayatımızı kolaylaştıracak özelliklere sahip olan bu ürünler arasında bilhassa cep telefonlarının dikkat çektiğini ifade edebiliriz. Yepyeni bir model cep telefonuna sahip olmayı herkes ister! Ancak, birikmiş paranız yoksa cep telefonu satın almanın sizin için pek kolay olmayacağını söylemeliyiz. Bu noktada, birçok tüketicinin aklında cep telefonu kredi kartına taksitle alınır mı sorusu bulunuyor. Ayrıca, telefonlar kredi kartına kaç taksit sorusunun cevabını da birçok kişi merak ediyor. Tüm bu soruların cevabını öğrenmek adına yazımızı okumaya devam etmelisiniz!

birevim kredisiz ev

Cep Telefonu Kaç Taksitle Alınır?

BDDK; 1 Şubat 2014 tarihinde almış olduğu bir kararla cep telefonu alma hayali kuran tüketicilerin işini zor hale getirdi. Bu noktada, tasarrufu arttırmaya yönelik bir hamle olarak cep telefonu alımında kredi kartına taksit yapılması yasaklandı. Bir başka deyişle, insanların taksitle cep telefonu satın almasının önüne geçildi. Ancak, BDDK’nın bu yasağı sonrasında tüketiciler cep telefonu almak adına farklı yöntemler geliştirdiler. Banka kredisi yoluyla, senet imzalayarak, operatör şirketlerinin kampanyalarından faydalanarak, küçük esnaf ile anlaşma yoluna giderek cep telefonu almak popüler hale geldi. Ancak, bu yöntemlerin yaygınlaşması neticesinde BDDK farklı bir karar daha almak zorunda kaldı. Hediye kart gibi BDDK’nın taksitle telefon satın almayı yasaklayan kararını delen uygulamaların varlığı yüzünden BDDK; yukarıda bahsettiğimiz diğer taksitle telefon alma yöntemlerine de yasak getirdi.

Birevim Kredisiz Ev Alma Fırsatı Sunuyor Detaylar İçin Tıklayınız…

Kredi kartına taksitle cep telefonu alınmasının yasaklanması bilhassa kamuoyunda ciddi tepkilere sebep olmuştu. Üç yılı aşkın bir süre boyunca devam eden bu yasak; 2018 yılında kaldırıldı. Ancak, yine de taksitle cep telefonu satın alınması konusunda farklı düzenlemeler getirildi. Buna göre;

  • Fiyatı 3 bin 500 TL’ye kadar olan cep telefonları için 12 ay taksit yapılmasına izin verildi.
  • Fiyatı 3 bin 500 TL’den daha yüksek olan cep telefonları için ise en çok 6 ay taksit yapılmasına izin verildi.

Telefonlar Kredi Kartına Taksitle Alınabilir Mi?

2018 yılında yapılan kredi kartına taksitle cep telefonu alınmasına yönelik düzenlemenin ardından tüketicilerin aklında farklı soru işaretleri meydana geldi. Bunun yanı sıra, birtakım tüketicilerin bu karardan memnun olmadığı gözlemlendi. 2021 yılında olduğumuz şu günlerde konuyla ilgili olarak farklı bir düzenleme daha yapıldı.

  • Fiyatı 3 bin 500 TL ve üzeri olan cep telefonları için geçerli olan altı taksit imkanı üç aya düşürüldü.
  • Fiyatı 3 bin 500 TL ve altında olan cep telefonları için ise herhangi bir değişiklik söz konusu değil! Bir başka deyişle, bu fiyata sahip olan telefonları halen daha en çok 12 ay taksitle alma şansına sahipsiniz.

Sonuç olarak, siz de taksitle cep telefonu satın almak istiyorsanız yukarıdaki hususları bildiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

two × four =