Fırının Ömrü Nasıl Uzatılır?

birevim kredisiz ev

Bir fırın, on yıldan uzun süre dayanması gereken oldukça sağlam bir cihazdır, ancak ona iyi bakmak, ondan olabildiğince fazla yararlanmanın anahtarıdır. Fırınınızı temiz tutmak altın kuraldır, ancak bu makale size fırınınızın bakımını en iyi şekilde nasıl yapacağınızla ilgili birkaç başka ipucu verecektir.

Temiz bir fırın mutlu bir fırındır, ancak kabul edelim ki bu özel cihazı temizlemek en korkunç ev işlerinden biridir. Dökülenleri meydana gelir gelmez, daha doğrusu fırın yeterince soğuduğunda silmeye çalışın! Zamanla yiyecek dökülmesinin birikmesine izin vermek verimliliği düşürür ve dumana neden olabilir.

Temizlemek İçin Hangi Araçları Kullanmalısınız?

Fırını temizlemek için her zaman bir sünger ve markanız tarafından önerilen bir fırın temizleme maddesi kullanın. Sert kimyasallar veya aşındırıcı maddeler kaplamaya zarar verebilir. İnatçı yiyecekleri veya yağları kazımak zorunda kalırsanız, boşluk kaplamasına zarar vermemek için metal bir sıyırıcı yerine plastik bir kazıyıcı kullanın.

Pirolitik kendi kendini temizlemeyi tutumlu kullanın

Pirolitik kendi kendini temizleme, fırını temizlemenin acısını ortadan kaldıran kullanışlı bir özellik iken, yemek artıklarını küle çevirmek için fırın boşluğunu gerçekten yüksek sıcaklıklara kadar ısıtarak çalışır. Bu, fırına ve ısıtma elemanlarına oldukça fazla yük bindirir, bu nedenle fırınınızı olabildiğince eski yöntemlerle temiz tutmaya çalışın.

Kapı contalarına bir göz atın

Fırınınızın kapısının etrafındaki contaların çatladığını veya yırtıldığını fark ederseniz, devam edin ve değiştirin. Kırık kapı contaları, ısının dışarı çıkmasına izin verir ve fırınınızı istenen sıcaklığı korumak için daha fazla çalışmaya zorlar.

Boşluğa folyo koymayın

Dökülen yiyecekleri ve yağları yakalamak için fırınınızın altına folyo koymayın. Folyonun gümüş yüzeyi ısıyı yansıtır ve bu da ısının fırın etrafına dağılımını bozar. Folyo ayrıca fırının içindeki fanları da engelleyebilir.

Ayrıca fırınınız gerçekten oldukça az bakım gerektirir. Yapmanız gereken tek şey, biraz TLC ile temiz tutmaktır. Yıllar boyunca lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Fırını erken kapatın

Fırını yemeğiniz hazır olmadan beş dakika önce kapatırsanız, boşluktaki artık ısı, mutfak kreasyonunuzu enerji kullanmadan pişirmeye devam edecektir. Bundan daha fazla enerji verimli olamaz!

birevim
Paylaş

3 Comments

  1. Salih Ateş Reply

    Ömür uzatma adı altındaki paylaşımlarınız gerçekten çok başarılı kaleme alınmış yazılar olmuş. Gerçekten çok doğru bilgiler:)

  2. Şükrü Kurt Reply

    Sitenizde son zamanlarda çok güzel içerikler görüyorum, bir süredir takibinizdeyim başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =