Günde 10 Lira Biriktirmenin 10 Farklı Yolu

birevim kredisiz ev

Türkiye’nin değişen ekonomik şartları insanlar içerisinde gelecek kaygısına yol açabiliyorken para biriktirme için farklı yolları araştırmaya sevk ediyor. Birikim yaparken ise büyük miktarların birikimi bir anda söylenildiği zaman insana zor olarak gelse de bir günde yapılacak küçük yatırımlar yapılarak daha kolay şekilde bu büyük miktarları elde edebilmek mümkündür.

Bilinçli bir tüketici olarak tasarruf yapmak çok kolay şekilde ortaya çıkması görülebilir. Sürecin sonunda ise köşeye ayrılan paralar sizi tatmin edecek miktarların ortaya çıkmasına vesile olur. Size önereceğimiz günde 10 lira biriktirmenin 10 farklı yolu ise şunlardır;

 1. Yatırım Yapmak

Borsa, VİOP ve forex gibi piyasalarda yapılacak yatırımlar günde 10 lira biriktirme oluşumunu çok daha kolay elde edebilmenizi sağlar. Bu piyasa hareketliliklerinin yönetilmesi için bir eğitim alarak paranızın yükselmesine katkı sunarak birikim elde edebilirsiniz.

 1. Yürümeyi Sevmek

Sağlığa da yararlı bir aktivite olarak görülecek durum ayrıca büyük şehirlerin sıkışık trafiğini ve otobüs çilesini de çekmeyi azaltacak bir durumdur. Yakıttan ve ulaşım ücretlerinden de kar etmiş olmanın yanında günlük 10 lira gibi bir ücretin cebinizde kalmasına vesile olabilirsiniz. Yürümenin yanında bisiklet ile bir ulaşım aracı kullanmak da sizin için birikim oluşturmanıza vesile olacaktır.

 1. Kahveyi Evde İçmek

Dışarıda içilen bir kahveye 10 liradan daha az bir paranın verdiği günümüzde görülmeyen bir durumdur. Bunun için dışarıda kahve içmek yerine evinizde daha keyifli bir ortamda kahvenizi içebilirsiniz. Bu durumu her gün yapmak yerine ayda 2 kere gibi yaparak kendinizi birikim yapmanızı ödüllendirebilirsiniz.

 1. Yemeğinizi Evde Yemek

Sürekli dışarıdan beslenmek sağlıklı bir yöntem değildir. Hem sağlınıza zararlı gelecek olan bu durum paranızı da daha fazla harcamak demektir. Evde hazırlayacağınız yemekler kilo kontrolünün elde edilmesini sağlarken finansal konuda paranızın da cebinizde kalarak birikim yapılmasına katkı sunar.

 1. Sporu Evde Yapmak

Spor yapmak kesinlikle gereklidir ancak bunu spor salonlarında yapmak yerine evinizde de gayet rahat yapabilirsiniz. Evde yapmak dışında ise parklarda da sporunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir günde 10 lira birikim yapma işleminin gerçekleştiğini süreç içerisinde daha net görmeye başlayabilirsiniz.

 1. Yalıtımlı Eviniz Olsun

Isı yalıtımı yaptırarak hem yazın hem de kışın daha karlı bir durum içerisinde olursunuz. Kış aylarında yakıt giderlerinizi düşürürken, yaz aylarında serinlemek için harcadığınız enerjiden tasarrufun oluştuğu görülür.

 1. Hobilerinizi Değerlendirin

Hobilerinizi satarak da para kazanabilirsiniz. Birikiminize katkı edecek bir durum ise bu oluşumdur. E-ticaret sitelerinde bu ürünleri satarak uğraştırıcı sürecin içine de girmeden kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

 1. Faturalarınızı Azaltmaya Çalışın

İhtiyaçlarınızı bilinçli şekilde tüketimlerin ortaya çıkması birikim elde edebilmenizi kolaylaştırır. Gereksiz harcamalarınızı bu konuda çıkartarak işe başlayabilirsiniz.

 1. Gereksiz Alışverişlerden Vazgeçin

Bazı zamanlar vardır ki alışverişi sadece bir tutku uğruna yaparız. Bu yaptığımız alışverişler ise günde 10 TL nasıl birikir durumunun da önüne geçen engellerden biridir.

 1. Eğlence Anlayışlarınızı Gözden Geçirin

Sinemada her yeni çıkan filme gitmek yerine ayda iki kere sinemaya gitmek hem sinemanın değerini anlamanızı sağlar hem de cebinizde paranın kalmasını sağlar.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Bekir Çetin Reply

  Düşününce 10 lira sadece diyoruz ama biriktirebilsek yılda 3500-4000 TL arası para birikimi yapabiliyoruz.

 2. Bekir Bulut Reply

  Güzel öneriler, bende her gün bozuk paralarımı köşeye biriktirdim ve günlük 10 liranın üstünde para üstü bozukluk biriktiriyorum 🙂

 3. Aysel Şimşek Reply

  Günde 10 lira köşeye koysak yılda 3500 TL gibi bir rakam biriktirebilir gerçekten şahane bir durum ama böyle bakmıyoruz olaya hiç 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =