Konut Kredisinde Yaptırılan Sigortalar

birevim kredisiz ev

Ev kredisi sigortası, ev kredisi alan kişide meydana gelebilecek talihsiz ve kaçınılmaz durumlarda ev kredisi teminatı sağlayan ev kredisi alıcıları için bir koruma planıdır. Ev kredisi sigortalarında, borçlunun kredi tutarının tamamını ödeyememesi durumunda, sigortacı, borç verene ödünç alınan konut kredisinin kalan bakiyesini mahsup eder. Bu sigorta planları, kredi borçlularının insan yaşamıyla ilişkili öngörülemezlikle başa çıkmasına yardımcı olur. Ev kredisi koruma sigortası ile borçlu, öngörülemeyen durumlarda, ev kredisi yükünün aile üyelerine yüklenmeyeceğinden emin olur.

Konut Kredisi Sigortası Neden Önemlidir?

Konut kredisi sigortası, geri ödeme yapılmaması durumunda kredi tutarını karşılar. Bu nedenle hem borç veren hem de alan için faydalıdır.

Kredi Verenler İçin Konut Kredisi Sigortasının Önemi nedir?   Konut kredisi sigorta poliçesi kredi verenler için önemlidir. Bankalar ev kredisi faiz oranlarından çok şey kazanıyor. Borçluların başarısızlığı, borç verenin düzenli gelir kaynaklarını engellemektedir. Bu nedenle, ev kredisi sigortası borç verenler için idealdir, çünkü her durumda, bankalar beklenen fonları alır.

Borçlular İçin Konut Kredisi Sigortasının Önemi; Konut Kredisi sigortası borçlular için önemlidir çünkü kredinin geri ödenmemesi durumunda sigortacının krediyi kendi adına geri ödemesini sağlar. Bu durumda, ev kredisi, finansal kriz zamanlarında borçlular veya onların aile üyeleri üzerinde bir yük oluşturmayacaktır. Ayrıca, ev kredisi teminatlı bir kredi olduğundan, kredi sorumluluklarının yerine getirilmemesi, borç verene borçlunun evini satın alma hakkı verir. Bununla birlikte, ev kredisi sigortasında, konut, ödeyemese bile borçluya hak kazanır.

Ev Kredisi Sigortası ve Ev Sigortası Arasındaki Fark

Ev kredisi sigortası, ev sigortasından farklıdır. Aşağıda ikisi arasındaki farkları listelemektedir.

Ev Kredisi Sigortası

  • Bir ev kredisi sigortası, ancak bir kişinin devam eden bir ev kredisi olması veya yeni bir konut kredisi için başvurması durumunda satın alınabilir.
  • Konut kredisi sigortası, kredi kullanım süresinin sonuna kadar sürer.
  • Bir ev kredisi sigortası, borçlunun bunu yapamaması durumunda kredi tutarını geri ödemesine yardımcı olur.

Ev Sigortası

  • Ev sigortası, hırsızlık, yangın, su baskını, hırsızlık vb. Gibi herhangi bir hasarın meydana gelmesi durumunda sigortalının evine teminat sağlar.
  • Ev sigortası, tercih edilen hizmet süresi sona erdiğinde sona erer. 30 yıla kadar tercih edilebilir.
  • Bir ev sahibi olduğu sürece normal ev sigortası her zaman satın alınabilir.

En Uygun Kredi Hesaplama Yöntemi

İnternet üzerinde yer alan birçok sitede kredi hesaplama araçları bulunuyor.  Almak istediğiniz kredi tutarı ve vadeyi girdiğinizde en uygun faiz oranlı seçeneklere ulaşabiliyorsunuz.

Birden fazla bankanın sunduğu kredi seçeneklerini faiz oran detaylarına kadar bu siteler aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + nineteen =