Kredi Kartsız Alışveriş Nasıl Yapılır?

birevim kredisiz ev

Hayatta bazen bizleri bağlayan şeyler vardır ve bunların adı bağımlılıktır. Bağımlılık ise tuzaktır, önce bizim tercihimizle olur sonra ise bu tuzağı kuranın elinin tercihiyle bağlılık seviyemiz artar. Bunlardan biri de alışveriş çılgınlığı olarak elimizin altına bulunan kredi kartı materyalidir. Bu materyal öyle bir şeydir ki; sanki elimizin altında sürekli para var ve o harcadığımız paralar kendi paralarımızmış gibi. İşte bizi adeta ilizyon etkisi altına alandan kurtulma vaktimiz artık geldi.

Peki, nasıl bu bağımlılığı yeneriz?

Bu bağımlılıktan kurtulmanın birçok yolu vardır. Önce alışveriş yapmadan bir kendimizi denetlemek; buda tabii ihtiyaçlarımızı öncelik ve acillik durumuna sokmaktadır. Bu durumu kontrol altına aldığımızda ise bir sonraki adım gelir. Net bir biçimde tutar belirleme; alacağımız ürünlerin tutarları, bazen kalite bazen ise içi boş ama dışı şov dolu bir marka olabilir. E tabi bu denetlemeleri yaptıktan sonra bir de gerçek ortaya çıkıyor. Bunca dikkatli noktadan sonra cebimizdekiler bizim isteğimizi karşılayabilecek mi? ona bir bakmak gerekiyor. İşte bu farkında olma duygusu oluştu mu, ne mutlu bizlere. Bunun adı da artık kredi kartsız alışveriş sistemine geçmemizi sağlayacaktır.

Kredi kartsız alışveriş nasıl yapılmalıdır?

Kredi kartsız alışveriş çok dikkatli bir biçimde yapılmalıdır. Yukarıda zaten birçok noktadaki bağımlılıktan kurtulma kısımlarını sayarken, sizlere bunların ipuçlarını vermiş oluyoruz. Ancak gene de paramız yetmiyorsa senetle alışveriş yapma durumu bizlerin adeta kurtarıcısı haline geliyor. Senetle alışveriş yapma ise Birevim sayesinde gerçekleşiyor. Kredi kartsız alışverişte, kredi kart tutarlarının hiç kullanmasanız bile aylık masrafları olabiliyor. E tabii yazık bizlere,  bunları neden ödeyelim. İşte bu noktada birçok firma bizlere kolaylık sağlayacaktır. Ancak senetle alışveriş yaparken birçok noktaya dikkat etmemiz gerekli. Eğer dikkat etmezsek başımız gerçekten ağrıyabilir. Bu da bir ticarettir ve ticaretin maalesef şakası yoktur. Ne yazık ki bir borç bitmeden diğerinin yüküne girebilirsiniz ve bu da sizi yıpratır.

Neden kredi kartsız alışveriş yapmalıyız?

Neticesinde kredi kartı oldu mu, kendimizi saçma bir güvende ve zengin hissederiz. Öncelikle bu alışkanlığı bıraktığımız zaman, bu saçma duygunun içinden çıkmış olup hayata daha gerçekçi bakıyoruz. Tabii senetle alışveriş yapma fikri de gayet mantıklı oluyor. En azından bu da bizlerin dengeli ödeme yapmamız için gayet iyi bir tercih sunuyor. Birevim sistemi bizim ödeyemeyeceğimiz yükün altına asla bizleri sokmaz ve bu yükten kurtarır. Neticesinde Birevim sistemi kredi kartsız çalışan bir sistem olduğundan sizden kazancınız ve giderleriniz hakkında net bir şekilde bir garanti isteyecektir ki, bu da zaten en mantıklısı ne sizin mahcup olmanızı ne de şirketi mahcup etmenizi sağlayacaktır. Hayatta en önemli şey konfor ve bu dengeyi kurduğunuzda konforunuz da yerinizde olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − fifteen =