Sade Bir Hayat İçin Tavsiyeler Veren 5 Kitap Önerisi

birevim kredisiz ev

Kitap okumak; hiç şüphesiz, dünyanın en faydalı eylemlerinden birisidir. Teknolojinin bizleri esir aldığı günümüz dünyasında kitap okumak için zaman bulmak pek kolay değildir. Bu noktada, insanların kitap tercihleri, daha çok onlara bir şeyler katabilecek türden kitaplara yönelik olmaktadır. Bir başka deyişle, “bir kitap okudum hayatım değişti” dedirtecek türden kitapların öne çıkması söz konusudur. Bu noktada, size daha sade ve gösterişsiz bir hayat yaşamanıza dair tavsiyeler veren kitapları öğrenmeye ne dersiniz?

Hayatınızı Tümden Değiştirecek Faydalı Kitap Tavsiyeleri

  1. Sade bir hayata dair ilham veren kitap tavsiyelerine Küçük Kara Balık ile başlayabiliriz. Birçoğumuz, bu kitabı, çocukluk yıllarından itibaren muhakkak duymuşuzdur. Samed Behrengi’nin unutulmaz eseri olan Küçük Kara Balık; çocuklar için hazırlanmış olsa da aslında her yaştan insanlara tavsiyeler vermektedir. Gölden çıkarak büyük denizlere ulaşmak isteyen küçük ve kara bir balığın hikayesi anlatılmaktadır. O güne kadar yemek, uyumak ve yüzmekten başka bir şey yapmayan küçük, kara balık bir anda dünyanın tüm gerçekleriyle yüzleşmektedir.
  2. Minimalizm: Anlamlı Bir Yaşam; adından da anlaşılacağı üzere insanlara daha sade bir yaşamı öğütlemektedir. Minimalizm; hiçbir faydası olmayan harcamalardan ve alışkanlıklardan arındırılmış, sade bir hayatı anlatan kavramdır. Bu kitapta da iki arkadaşın hikayesi anlatılmaktadır. Fazla eşyalardan ve giysilerden kurtulan insanların hayatlarının hem maddi hem de manevi olarak nasıl iyiye gidebileceğini anlatan basit anlatıma sahip bir kitaptır.
  3. Francine Jay tarafından kaleme alınan Azla Mutlu Olmak kitabı içeriğiyle birçok insanın kendi hayatını sorgulamasına vesile olmaktadır. İnsanın azla yetinmeyen bir varlık olmasına eleştirilerde bulunulmaktadır. Buna ek olarak, okuyan kişilerin eşyalar ile olan ilişkilerini tekrar tanımlamasına imkan verilmektedir. Sonuç olarak, ben kimim ve kim olmak beni mutlu eder sorularına cevap arıyorsanız bu kitabu muhakkak okumalısınız.
  4. Sadeleş Rahatla – Japon Minimalizmi Danshari; sade bir hayat konusunda tavsiyeler veren en etkileyici kitaplar arasında bulunmaktadır. Japon halkının gereksiz olan her şeyden kurtulma felsefesi olarak bilinen Danshari’nin anlatıldığı bu kitap sayesinde minimalizmin gerçekten ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Büyük beklentilerle alınan pahalı kıyafetlerden kurtulmanın önemi anlatılmaktadır.
  5. Guy Finley tarafından kaleme alınan Vazgeçebilmek; bu konuda tavsiye edebileceğimiz son kitaptır. Mutluluğu gerçek anlamda yakalamak istiyorsanız bu kitabı her zaman yanınızda bulundurmalısınız. Çok fazla kişi tarafından okunan bu kitapta; insanların mutluluk ile aralarındaki engelleri nasıl kaldırmaları gerektiğinden bahsedilmektedir. Bu noktada, vazgeçilmesi gerekenlere dair faydalı tavsiyeler verilmektedir. Bu kitap sayesinde insanların cevapsız soruların cevaplarının kendilerinde olduğunu fark etmesi mümkün olacaktır. Ayrıca, pozitif düşünmeye olan etkisinden dolayı insanların olumsuz düşüncelerden uzaklaşması mümkün hale gelecektir.

Sonuç olarak, bu beş kitabı okuyarak, daha sade ve mutlu bir hayata dair ilk adımlarınızı atabilirsiniz!

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =