Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

birevim kredisiz ev

Ülkemizde son yıllarda ortaya çıkan iş modellerinden bir tanesi araçlı kurye hizmetidir. Hepsiburada, Trenyol gibi büyük boyutlu alışveriş siteleri tarafından kullanılan bu model sayesinde şahıs şirketi kuran herkesin iş modeline dahil olması sağlanıyor.

Kurye hizmeti veren kişiler parça başı olarak 3-4 TL arasında bir kazanç elde etme şansına sahip oluyorlar. Genelde aynı iş modeli olmakla birlikte insanların bu sayede gelir elde etmeleri kendilerinin günlük olarak gösterdikleri performansa göre değişiyor. Günlük dahi 200 TL ile 700 TL arasında bir kazanç elde edilmesi mümkün kılınıyor.

Araçlı Kurye Taşıma Ücretleri

Araçlı kurye olarak hizmet vermek isteyenlerin amacı günlük belirli bir adette ki kuryeyi yerlerine ulaştırmaları halinde elde edebilecekleri kazanç miktarıdır. Teslimat başına genelde 3 ile 4 TL arasında bir ücret veriliyor. Büyük şehirlerde bu adetlere ulaşmak için araç yerine motosiklet tercih ediliyor. Çünkü bu sayede daha yüksek bir adete ulaşılması sağlanıyor.

Örneğin araçlı kurye ile günlük olarak 100 parça teslimatı yapan birisi 400 TL gelir elde edebiliyor. Aylık olarak 10-12000 TL limitine ulaşmak çok mümkün oluyor. 2-3000 TL’lik bir masraf düşüldüğünde geriye otomatik olarak 7 bin TL ile 10 bin TL arasında bir kazanç kalıyor. Tabi çalışma şartlarına uygun olarak başvurunuzun yapmanız ve şirketinizi de ona göre kurmanız gerekiyor.

Araçlı Kurye Olma Şartları

Araçlı kurye olabilmek için öncelikle başvuru şartlarının yerine getirmeniz ve ardından hangi şirket ile çalışacaksanız ona göre başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Bu konuda dikkatli bir şekilde ilerlemeniz halinde yüksek bir kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır.

  • Adınız, soyasını,
  • Doğum tarihi
  • Telefon numarası
  • E-mail adresi
  • Şehir, ilçe
  • Eğitim seviyesi
  • Şirket varsa türü,
  • Kimlik numarası
  • Araç varsa bilgileri ve iş bilgileri,
  • Dağıtım tecrübeniz var mı?

Bu hizmet ağına dahil olmak isteyenler için belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Eğer gerekli sayıya ulaşılmadığı bir durum söz konusuysa genelde başvurular kabul edilmiyor. Bu yılın en çok ilgi çeken iş modellerinden birisi olması sebebiyle her şehirde çok sayıda başvuru noktası olmasına dikkat ediliyor.

Araçlı Kurye Avantajları

Araçlı kurye olmanın en büyük avantajı diğer kargo şirketlerinde olduğu gibi belirli bir miktarda kazancınızın olmamasıdır. Tamamen çalışma performansına göre geliriniz de artacaktır. Firmalar belirli bir kargo sayısına göre ücretlendirme yapılmaktadır. Ortalama bir çalışanın günde 100-120 adet kargo teslimatı yapıldığı bilinmektedir. Bu da aylık 12000 TL’nin üzerinde bir ciro yapılması anlamına geliyor.

25 günlük bir çalışma performansı ile aylık 6000 TL’nin üzerinde bir kazanç seviyesine ulaşmanız çok kolay olabilecektir. Bu sebeple hem kendi işiniz olması hem de istediğiniz kadar çalışarak istediğiniz kadar kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =