Ekonomik Kış Düğünü İçin Organizasyon Önerileri

birevim kredisiz ev

Günümüz ekonomik şartlarında düğün yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Düğün salonunun kiralanmasından tutun da bireysel masraflara kadar birçok gider kalemiyle boğuşmak zorunda kalan evlilik arefesindeki çiftlerin daha yolun başında ciddi bir borcun altına girdiğini söyleyebiliriz. Peki, daha ekonomik bir düğün nasıl yapılır? Gelin hep birlikte bu konuya bir göz atalım!

Düğün denilince herkesin aklına yaz mevsimi gelmektedir. Yaz aylarında yapılan kır düğünlerinin ihtişamı bir başkadır. Ancak, sırf popüler olduğu için yaz aylarında düğün yapmak zorunda değilsiniz! Kış aylarında da herkesin hayranlık duyacağı ve sizin içinize sinecek düğünler yapabilirsiniz. Hatta, önyargıları kırarak kış aylarında çok daha uygun maliyetli düğünler organize edebilirsiniz. Bu sayede, kışın düğün yapmanın avantajlı olduğunu eşe dosta ispat edebilirsiniz!

Kış Aylarında Uygun Maliyetli Düğünler Yapmak İçin Tavsiyeler

1- Kış aylarında düğün yapmak istiyorsanız hem sizin hem de müstakbel eşinizin hoşuna gidecek bir organizasyona imza atabilirsiniz. Düğün için dağ evi manzarasından faydalanmak eşsiz bir fikirdir. Hayatınızın en önemli günü için bir dağ evi kiralamak vereceğiniz belki de en mantıklı karar olacaktır. Türkiye’nin birçok şehrinde kartpostallardaki kadar güzel dağ evleri bulunmaktadır. Kocaeli’nin Çamçukur Köyü başta olmak üzere Antalya’nın Kaş ilçesinde ve Bartın’ın Aşağıçerçi Köyü’nde birbirinden güzel dağ evleri bulunmaktadır.

Bembeyaz doğa manzarasına ev sahipliği yapan dağ evlerini oldukça güzel düğün süslemeleri ile süsleyerek birçok yaz düğününden çok daha gösterişli bir düğün organizasyonuna imza atabilirsiniz. Bu eşsiz düğün organizasyonuna hem siz hem de konuklarınız hayran kalacaktır. Ayrıca, kış aylarındaki düğünlerin daha samimi bir ortamda gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

2- Kış düğünü yapmak için dağ evlerinin yanı sıra doğa harikası bambaşka yerleri de seçenekler arasında bulundurabilirsiniz. Bu noktada, düğün ile balayının aynı ortamda gerçekleşme ihtimali sizi de heyecanlandırıyor mu? Türkiye’de kış aylarında hizmet veren birçok tesis bulunmaktadır. Bu tesislerden herhangi birisini tercih edebilirsiniz. Bu sayede, düğün ve balayı organizasyonunuz aynı ortamda gerçekleşmiş olacaktır. Bu sayede, çok daha uygun bir ücret ödemiş olursunuz.

3- Ekonomik kış düğünü için en uygun alternatiflerden birisi de otellerdir. Kış aylarında otel fiyatlarının daha uygun olduğu aşikardır. Kış aylarında da gezip görülecek sayısız mekanın olduğunu hesaba katarsak bu fikir hiç mantıksız değil! Bursa’da, Kayseri’de ve Torosların yanı başındaki Antalya’da kış aylarında kalınabilecek sayısız otel bulunmaktadır. Bu tür doğa harikası mekanlarda kış düğünü organize ederek çok daha ekonomik ve gösterişli bir düğüne imza atmış olursunuz.

4- Sosyal tesisler sayesinde yukarıdaki alternatiflerden daha uygun bir kış düğünü organize etmiş olursunuz. Türkiye’nin her yerinde bulunan sosyal tesisler; kış aylarında düğün salonlarının istediği paranın en çok yarısını talep etmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 19 =