Elektrik Arıza Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 186

birevim kredisiz ev

Elektrik günümüzde olmazsa olmaz bir ürün diyebiliriz. Cep telefonu, internet, buz dolabı ve daha birçok elektrikli alet insanların hayatlarını daha kolay yaşamasına yardımcı oluyor. Çetin kış şartlarında üşümüyor, sebzelerimizin bozulmasını engelliyor ve işimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Ancak bazen bu hizmetin de sorunları olabiliyor.

Bu durum ile karşılaştığında arıza bildirmek için bölgenizde elektrik dağıtımından sorumlu olan şirket ile bağlantı kurmanız gerekiyor. Bunun için Türkiye genelinde 186 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Bu sayede sorununuzu iletmeniz mümkün olacak ve şirketlerin sorunlarını hızlı bir şekilde çözerek sizlerin rahatça hayatınıza devam etmenize yardımcı olacaklarını göreceksiniz. Alo 186 resmi gazetede yayınlanan yönetmelik ile belirlenmiş elektrik arıza çağrı merkezi numarasıdır.

Elektrik Arıza Hattını Cep Telefonundan Arama

Elektrik arıza durumunda aranması gereken Alo 186’yı isteyenler cep telefonu ile arayarak bildirim yapabilirler. Tabi bunu yaparken dikkatli hareket etmek ve operatörlerin ne gibi şartlar belirlediklerini bilmeniz gerekiyor. Bu konuda tüm operatör şirketlerinin belirlemiş oldukları standartlar benzerlik göstermektedir.

  • Türk Telekom üzerinden aramalar sabit hat tarafından yapılan aramalarla aynı ücrete tabidir.
  • Turkcell üzerinden yapılan aramalar sabit hata yapılan aramalarla aynı ücrete tabidir.
  • Vodafone üzerinden yapılan aramalar sabit hata yapılan aramalarla aynı ücret tabidir.

Yani cep telefonunuzdan elektrik arızasını aramanız durumunda hattınıza kayıtlı sabit arama ücreti faturanıza yansıtılacaktır. Ayrıca bazı bölgelerde cep telefonundan 186 arandığında başka bir bölgeye bağlanmak söz konusu olabilir. O nedenle direk olarak o şirketin kullandığı özel numarayı aramak doğru seçim olacaktır.

Elektrik Arıza Çağrı Hattını Ev Telefondan Arama

Ev hattınız üzerinden elektrik arızası bildirmek için yapmanız gereken arama 186’yı tuşlamak olacaktır. Bu şekilde yaptığınız arama direk olarak bulunduğunuz böyleye elektrik dağıtımı yapan şirketin arıza bölümüne bağlanmanıza imkan tanıyacaktır.

Ancak diğer bölgede bulunan bir dağıtım şirketine arıza bildirmek istiyorsanız yapmanız gereken arama o bölgenin şirketine ait direk numarayı tuşlamak olacaktır. Bu hattın aranması ev hattı üzerinden yapıldığında belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu fiyat operatöre göre değişebilir. Türk Telekom üzerinden yapılan aramalarsa her yöne tarifesinden düşülerek sunulmaktadır.

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Telefon Numaraları Nelerdir?

Elektrik dağıtımı ülkemizde bölgesel olarak sağlanmaktadır. Bu şehirlere ve bölgelere göre değişebilmektedir. Alo 186 numarası tüm bölgelere hizmet vermektedir. Ancak bunun dışında bölgelere ve şehirlere hizmet veren şirketlere ait özel çağrı merkezi numaraları vardır.

Hizmet Bölgeleri Çağrı Merkezi Numaraları Dağıtım Şirketi
Antalya, Burdur, Isparta 0242 320 36 00 AKDENİZ DAĞITIM
Adıyaman, Kahramanmaraş 0344 221 35 10 AKEDAŞ DAĞITIM
Ağrı, Erzincan, Erzurum 0850 200 20 20 ARAS DAĞITIM
Aydın, Denizli, Muğla 0850 800 0186 ADM ELEKTRİK DAĞITIM
İstanbul – Anadolu Yakası 0216 579 05 00 AYEDAŞ
Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Zonguldak 0312 573 50 00 BAŞKENT DAĞITIM
İstanbul – Avrupa Yakası 186 BOĞAZİÇİ EDAŞ (BEDAŞ)
Sivas, Tokat, Yozgat 186 ÇAMLIBEL EDAŞ
Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon 186 – 444 9 186 ÇORUH EDAŞ
Batman, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak 186 – 444 8 086 DİCLE EDAŞ
Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli 186 – 444 9 186 FIRAT EDAŞ
İzmir, Manisa 0850 800 0186 GDZ ELEKTRİK DAĞITIM
Kayseri 186 – 444 7 186 KCETAŞ
Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde 186 – 444 8 186 MEDAŞ
Afyon, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak 186 OSMANGAZİ EDAŞ
Bolu, Düzce, Kocaeli, Sakarya 186 SEDAŞ
Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin, Osmaniye 186 TOROSLAR DAĞITIM
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ 186 TREDAŞ
Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova 186 ULUDAĞ EDAŞ
Bitlis, Hakkari, Muş, Van 186 VEDAŞ
Amasya, Çorum, Ordu, Samsun, Sinop 186 YEDAŞ

Burada ülkemizin birçok bölgesinde hizmet veren elektrik dağıtım şirketlerine ait numaraları bulabilirsiniz. Alo 186 tercihini yapabileceğiniz gibi direkt olarak onları arayabileceğiniz özel numaralar bulunuyor.

Bu imkanı tercih ederek elektrik arızasını nokta atışı olarak doğru noktaya bildirme şansınız vardır. Alo 186 hizmeti genel olarak kolayca ulaşımın sağlanması, ciddi bir sorun olduğunda numara aranmaması için Acil, yangın gibi durumlarla eş değer kabul edildiği için sizlere sunulmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − three =