Eminevim Firmasının Sahibi Kim?

birevim kredisiz ev

Eminevim firması, 1991 yılında adımları atılmış, elbirliği sistemi ile adını bugünlere kadar taşımdır. Faizsiz ev ve araba alma sistemi olarak GENTAŞ ve HAGEV kurucuları arasında bulunan Makine Mühendisi A. Emin Üstün’ün eseridir. 2005 taksitle ev ve araba alma alanında faizsiz sistemleri oluşturarak, Türkiye’nin finansal destek alanına katkı sağlamıştır.

Eminevim A. Emin Üstün Kimdir?

Eminevim  kimindir; Eminevim projesinin 2005 yılında başlamasını sağlamış olan A. Emin Üstün, 1951 yılında Bolu’da doğmuştur. 1969 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Anadalında eğitim görmeye başlamış 1974 yılında mezun olarak, eğitim hayatından hemen sonra iş hayatına atılmıştır. Lif ve pres imalatı yapmakta olan LİFSAN, daha sonra GENTAŞ ile inşaat ile arsa işlerinde faaliyet göstermiş, 2005 yılında otomobil alanında hizmet vermeye başlamıştır.

Eminevim kuruluş tarihi de 2005 yılında Eminotomotiv üzerinden başlayarak, faizsiz sistemlerin ilk adımlarının atılması sağlanmıştır. Faizsiz taksitle, vadesiz ve peşinatsız olarak ev ve araba sahibi olmak isteyenler için ilk olarak destek ve yardım çalışmalarından sonra senetle ödeme planları hazırlanmıştır.

Eminevim Elbirliği Sistemi Nedir?

Türkiye’deki dar ve orta gelirli ailelerin ev ve araba sahibi olması için Eminevim firması, özellikle faizsiz sistemler üzerine yoğunlaşmıştır. Makine mühendisi olan A. Emin Üstün, elbirliği sisteminin mucitlerinden biri olarak, kolay ödeme yöntemleri ve faizsiz kampanyalarla faaliyet alanlarını genişleterek Türkiye’nin dört bir yanında hayal edilen evlere ulaşılması, araba sahibi olunması için ödeme planları hazırlanmasını sağlamıştır.

İnsanların kredi çekmeden faizsiz bir şekilde ev ve araba sahibi olmasını amaçlayan sistem, BDDK ile birlikte devlet güvencesine girerek, Türkiye genelinde 128 şubeye sahip olmuştur. 30 yıllık güvenceyle ülke ekonomisine de 4 milyar TL düzeyinde katkı sağlanmıştır.

Eminevim Destek Projeleri Nelerdir?

Eminevim finansal olarak destek sağlayacak projeler geliştirirken, devlet yasal düzenlemelerine de dikkat çekerek, tasarruf programlarıyla ve faizsiz kampanyalarla seçenekleri genişletmiştir. Ev ve araba almak için konut kredisine, taşıt kredisine ve büyük birikimlere gerek kalmadan % 10 ile % 5 arasında peşinat ödenebilecek kampanyalara yer vermiştir.

Eminevim destek projeleri kapsamında BDDK güvencesiyle devletin verdiği izinler üzerinden hizmet vermeye devam ederek, Türkiye’de başta İstanbul olmak üzere 81 ilde hizmet alanını genişleterek ev ve araba projeleri geliştirmeye devam etmektedir.

Eminevim Proje Ve Hizmet Ödülleri

Destek ve proje alanında Eminevim çalışmalara deva ederken, Türkiye’nin emlak ve araba alanında da ekonomisine katkı sağlayacak seçeneklerini sunmuştur. Güvenilir ödeme yöntemleri belirleyerek, kadınlara yönelik çalışmalar, emlak projeleri de geliştirmiştir.

  • IDC Türkiye’den Kuveyt Türk’e 3 ödül verilerek finansal alanda destek vermiştir.
  • UnoMoi ile 400 bin dolar yatırım almıştır.
  • İş bankasından çevreye destek alanında hizmet sağlamıştır.
  • Halkbank üreten kadınlar ve Türkiye müşteri denetimi ödülleri almıştır.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + fifteen =