Hangi Bireysel Emeklilik Planını Seçmeliyim

birevim kredisiz ev

Bireysel emeklilik maaşı, bireysel emeklilik hesabı gibi çalışan bir sigorta sözleşmesidir. Bireysel emeklilik gelirleri sadece sabit veya değişken yıllık gelirlere yatırım yapar. Bireysel emeklilik türüne bağlı olarak, sahibi ya önceden vergi indirimi alabilir ya da daha sonra vergisiz gelir elde edebilir.

Bireysel emeklilik maaşı da birey ile sigorta şirketi arasındaki bir sözleşmedir. Kişi kararlaştırılan bir miktara katkıda bulunur ve sigortacı, gelecekteki bir tarihte, bir götürü bedel şeklinde veya bir dizi düzenli ödeme olarak faizle para iadesi sözü verir. Bireyler genellikle Sosyal Güvenlik gibi diğer emeklilik gelirlerini desteklemek için yıllık gelirler satın alırlar.

Hangi bireysel emeklilik planı sizin için daha avantajlıdır?  Tüm emeklilik planlarına 18 yaş itibarı ile başlayabilirsiniz.  Ve artışlar Ocak ayında açıklanan TÜFE artış oranı kadar artırılır.

Halk Plan ile başlayalım. Bu bireysel emeklilik planı için asgari katkı payı 229 türk lirası olarak düzenlenmiştir.

Üniversite öğrencileri için Kampus Plan seçeneği var ve 30 yaşını kadar bu bireysel emeklilik planından faydalanmak mümkün!

Eğer yüksek birikim beklentiniz varsa Halk Premium emeklilik planı tam size göredir.  18 yaşını aşmış tüm Halkbank müşterileri en az 814 türk lirası asgari katkı payı ile katılabilir.

Ayrıcalıklı Emeklilik Planı devlet katkısından en yüksek seviyede faydalanmak isteyenler için düzenlenmiştir.  Asgari ödeme tutarınız 2.943 türk lirasıdır.

Duru Plan küçük taksitler ödeyerek faizsiz şekilde dâhil olabileceğiniz bir sistemdir. Genellikle dini olarak hassasiyete sahip kişiler tarafından tercih edilen bireysel emeklilik sistemidir.

KOBİ Esnaf Plan

Halkbank KOBİ Esnaf müşterilerinin tercih edebileceği plan kapsamında 229 türk lirası asgari katkı payı ödenmesi gereklidir.

Çalışkan Ev Hanımları Planı

Ev hanımı iseniz küçük birikimler yapabilirsiniz. Sadece 153 türk lirası asgari katılım payı ile Çalışkan ev hanımları planını değerlendirebilirsiniz.

OKS Aktif Grup Emeklilik Planı

OKS kapsamında avantajlı olan sistem hakkında detaylı bilgi için Halkbank şubelerini ziyaret edebilir, internet üzerinden form doldurabilir.  Yâda 0850 800 44 00 numaradan destek alabilirsiniz.

Geleceğe yatırım yapabileceğiniz en avantajlı sistemlerden biri olan Bireysel Emeklilik planlarından biri mutlaka size göredir.

birevim
Paylaş

7 Comments

 1. Gaye Yalçın Reply

  Bireysel emekliliğe sıcak bakmayan biriydim ancak 65 yaşında da emekli olmak istemiyorum açıkçası.

 2. Nilgün Kılıç Reply

  Bireysel emeklilik konusunda yeni bazı kanunlar geliyormuş, son durumlar ne acaba bilgi var mı?

  1. tasarrufvakti Post author Reply

   Merhaba Nilgün Hanım,
   Bireysel emeklilikte devlet katkıları devam ediyor. Bunun dışında güncel bir bilgi bulunmamaktadır.

 3. İbrahim Yalçın Reply

  Bireysel emekliliğin en güzel noktası devlet katkısı, yani her ay kendim o parayı köşeye koyarım diyenler vardır, ama devlet katkısı olmadığından birikiminiz kısıtlı kalıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − ten =