Tasarruflu ve Ucuz Yaşamanın Yolları

birevim kredisiz ev

Günümüzde tasarruflu yaşamak bir seçenekten çok zorunluluk olmaya başladı. Ekonomik zorluklarla mücadele etmenin en etkili yollarından biri olan tasarruf etmek dikkat edilecek bazı küçük ayrıntılarla kolay olabilir. Vereceğimiz örneklere siz de yenilerini ekleyebilirsiniz. Tasarruflu ve ucuz yaşamak için neler yapabilirsiniz? Yazımızın devamında başlıklarla inceleyelim.

Kampanyaları Takip Edin

İster market alışverişi olsun, isterseniz diğer ihtiyaçlarınız için kampanya zamanlarını takip etmenizde fayda var. Kampanya ve indirimler ihtiyaçlarınızı temin etmek için en güzel zamanlar. Firmaların zaman zaman stok eritmek için başvurdukları bu yöntem, tüketiciler için önemli bir tasarruf imkânı sağlıyor.

Birevim Kredisiz Ev Alma Fırsatı Sunuyor Detaylar İçin Tıklayınız…

Sosyal Medya Kullanın

Son yıllarda tüm işletme ve markalar sosyal medya üzerinden iletişim sağlıyorlar. Tüm kampanya, indirim, çeşitli ürünlere yapılan özel alışveriş günleri, firmaların sosyal medya hesapları üzerinden duyuruluyor. Sizde en çok alışveriş yaptığınız ve ihtiyaç duyduğunuz markaları sosyal medya üzerinden takibe alabilir, kampanya ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Evde Bakım Yöntemlerini Öğrenin

Her yıl kozmetiğe harcanan milyonlarca lirayı düşünürsek, bütçemize getirdiği yükü hesap etmemiz kolaylaşır. Kozmetik çok pahalı bir sektördür. Kişisel bakımınıza önem veriyor ama geliriniz bu bakım ürünlerini almaya yetmiyorsa, evde pratik tariflerle kendi ürünlerinizi yapabilirsiniz. Saç ve yüz maskesinden, deodoranta kadar birçok tarif evde bulunan malzemelerle kolaylıkla yapılabilir.

Toplu Taşıma Kullanın

Toplu taşıma araçlarını kullanarak, bütçenize ciddi anlamda katkı sağlayabilirsiniz. Aracınızla trafiğe çıkmayıp, toplu taşıma kullanarak hem çevreye yararlı bir iş yapmış olursunuz hem de trafikte çok zaman geçirmezsiniz. Üstelik aracınızla yakacağınız yakıtın parası da cebinizde kalır.

Fatura ve Kartlarınızı Vaktinde Ödeyin

Her türlü fatura ve kredi kartlarınızın ödemesini zamanında yapın. Aksi takdirde faiz ödemeleri ile karşı karşıya kalırsınız. Cebinizden gereksiz yere çıkan bu para bütçenizde açık oluşturur. Tasarruf yapmanın en etkili yollarından biri ödemelerinizi zamanında yapmaktır. Bunun için bankanıza otomatik ödeme talimatı verebilir veya kendinize ödemelerinizle ilgili bir çizelge oluşturabilirsiniz.

Marka Takıntısı ile Yaşamayı Bırakmak

Pahalı olanın kaliteli olduğu gibi bir algı yanlış bir algı olmakla birlikte, bütçemiz içinde sakıncalıdır. Özellikle günümüzde marka kıyafet, ayakkabı, çanta gibi çok yüksek fiyatlara satılan ürünlerin çok fazla alıcı bulmasının nedeni insanların markaya olan takıntısı yüzündendir. İhtiyaç doğrultusunda yapılan alışverişlerde marka yerine, ihtiyacı karşılama, beğenme unsurları göz önüne alınırsa bu takıntıdan kurtulup, milyonlarca lira tasarruf edebilirsiniz.

birevim
Paylaş

15 Comments

 1. Deniz Demir Reply

  Maddeler çok doğru ancak şu pandemi sürecinde toplu taşıma yerine kişisel aracımla işe gitmeyi tercih ediyorum

 2. Ayten Arslan Reply

  Tasarruf konusunda güzel örnekler vermişsiniz, insan biraz da marka hastalığını bırakmalı bence tasarruf için

 3. Sevgi Arslan Reply

  Tasarruflu yaşamak gerçekten çok önemli ama ucuz yaşamak kısmı biraz zor bu ekonomi de 🙂

 4. Hüseyin Avcı Reply

  Tasarruflu yaşamak günümüzde gerçekten önemli, ekonomik yaşamak gerekiyor günümüzde 🙂

 5. Mustafa Sarı Reply

  Tasarruflu yaşamak aslında ülkemize ait değil dünyanın her yerinde önemli bir şey, geleceğimiz için 🙂

 6. Murat Keskin Reply

  Güzel öneriler olmuş, kısıtlı yaşamak zorunda olduğumuz bir dönemdeyken daha çok dikkatli olmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 1 =