Yeni Başlayanlar İçin Tekne Kiralama

birevim kredisiz ev

Son günler özellikle COVID-19 pandemisinden dolayı bir çoğumuz adeta evlere kilitlendik belki bir çoğumuz yeni hobiler edindi belki de evden çalıştılar belki de hiç bir şey yapmadılar bu da onların iyi kötü hayat düzenlerini oturturdu. Ama evden çıkma süreci geldi, tabiki gene bu süreç sağlık açısından kişisel bir tercih ama çoğunlukla evde sıkılan insanların sayısı bir hayli fazla İstanbul’da gayet kalabalık bir anda araba ile insanlar sokağa döküldü mü inanılmaz bir trafik oluşuyor.Bu trafikten dolayı insanlar beziyorlar ve bir daha dışarı dahil çıkmak istemiyorlar,bunun en güzel yolu ise ufakta olsa bir teknemiz olması veya yoksa tekne kiralamak olacaktır.Düşünsenize açılıyorsunuz denizin o güzel dinlendirici iyotu tertemiz hava ve meraklıysanız tabiki arkadaşlarınız ile önlem alarak balık tutma ve keyifle paylaşmak. Evet şimdi tamda bu size göre tekneniz yok mu? O zaman kiralayabilirsiniz!

Tekne Nasıl Kiralanır ?

Tekne kiralamak çok basit bu konuda hem talepte artıyor ve müşterilerin konforuna gayet önem veren acenteler de var.Peki hangi acentelere başvurabilirim? Bu konu ile alakalı sertifika almış çeşitli turizm acentelerinin bulunduğu sitelerden yardım alıp sonrasında gerekli adımları izleyip kiralayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için tekne kiralama tüyolarına devam edelim.

İlk Kez Tekne Kiralayanlar Nelere Dikkat Etmeliler?

İlk kez tekne kiralayacak olan kişiler,Tekne yaşamına alışık olmalılar ki olası bir durumla beraber önlemlerini alabilsinler,hem kendi hayatlarını hem ise tanıdıklarının hayatlarını riske atmayıp çıkacakları tatilde keyifli zaman geçirmelerini sağlayabilsinler.Ondan sonra ise kesinlikle bu uyarıyı dikkate alıp seyahat rotalarını belirlemeleri gerekmelidir,tekne bakımı ve sigortalarının şirket tarafından zamanında yapıldığı ve aksatmadığı konusunda şirketten dekont gibi veya bir bilgi içeren kağıt almalıdırlar,tekne çeşitlerine göre dikkat etmelidirler ki bazıları iş için olabilir bazıları gezi için olabilir,bazıları ise göründüğünden ufak olabilir ve belirlenen kişi sayısına uygun olmayabilir.

Tekne Tatili Maliyeti Normal Tatile Göre Nasıldır?

Tekne tatili tabiki daha maliyetli bir olaydır çünkü en başta yakıt olarak bile daha fazla güç sarf eden motorlar kullanılır normal bir taşıta göre e tabi deniz için özel vakumlu yiyecekler vs vs derken normal bir tatile göre daha maliyetli olacaktır e tabi ki rota da büyük bir etki ne kadar yol yaparsanız o kadar maliyetiniz artar.

Teknede Yaşam Nasıldır?

Öncelikle bu konu hakkında bir kaptanlık ehliyeti ve bu ehliyet doğrultusunda bilgi almanız gerekmektedir.Sonra ise belirli olan çeşitli kurallar vardır bu kurallara öncelikle kendiniz itaat edip sonrasında gerek misafir edeceğiniz kişiler gerek ise yabancı bir arkadaşınızı çağırdığınızda onlara kurallardan bahsetmelisiniz. Öncelikle tekne seyir halindeyken asla ve asla denize atlanmaması gerekir,çünkü hız varsa bedenimiz için zararlı olabilir ve unutmamak gerekir ki arkada çalışan o motorlar birer pervane ve aksi bir halde bunun bedeli çok ağır olup tekne geziniz felaket ile noktalanabilir.Güvertede aynı şekilde dikkatli olmak gerekir ki orada gene benzer tehlikeler mevcuttur,topuklu ayakkabı da olmamalıdır.

Tekne Tatili Güvenli Midir ve Çocuklar için Uygun mudur ?

Öncelikle yüzme bilmemiz gerekebilir tabiki yardımcı bir çok eşya olması gerekir örneğin olmazsa olmaz içi şişen can kurtaran ceketleri gibi veya cankurtaran simitleri gibi. Çocukların sorumluluğu yaşlarına göre değişebilir ama henüz ergen bir yaşa gelmeyen 18 yaşına gelmeden bir birey olma hakkına sahip her çocuğun sorumluluğu başta ailesinde sonra ise vekaletname verilen kişilerdedir.Bu nedenden ötürü eğer denizde fazla açılmış ve kıyıdan bir hayli uzaklaşıldıysa pür dikkat gözleriniz çocuğunuzun üzerinde olmalıdır.

Yeni başlayanlar için tekne kiralama tüyolarımız şimdilik bu kadar, iyi tatiller…

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × four =