Yurt Dışı Tatilinde Vize İstemeyen 10 Ülke

birevim kredisiz ev

Yurt dışı tatili yapmak; birçok kişinin hayalidir. Ancak, bu tatili yapmak için uygun ülke bulmak ve masrafları karşılamak pek kolay olmaz. Bu noktada, uygun fiyatlı bir tatil yapmak için vize istemeyen ülkeleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede, oldukça uygun fiyatlarla farklı ülkeleri görme şansına sahip olabilirsiniz. Sonuç olarak, yurt dışı tatili demek; farklı kültürleri görmek ve kendini geliştirmek demektir. Peki, yurt dışı tatilinde vize istemeyen on ülke arasında hangi ülkeler var? Gelin hep birlikte öğrenelim!

Türkiye’den Vizesiz Olarak Gidebileceğiniz Ülkeler

Sırbistan:

Balkanlar denilince akla ilk gelen ülkelerden birisidir. Başkent Belgrad; bilhassa Avrupa’nın en ekonomik şehirlerinden birisi olmasıyla dikkat çekmektedir. Osmanlı döneminden bu yana önem arz eden tarihi, eğlencenin ve heyecanın asla eksik olmadığı sokakları ve Türk mutfağına oldukça benzeyen yemekleriyle Belgrad’ın mutlaka görülmesi gereken bir şehir olduğunu söyleyebiliriz.

Karadağ:

Balkan coğrafyasının mutlaka görülmesi gereken şehirleri arasında bulunmaktadır. Kıyı kentleri ve doğa harikası olan gölleri sayesinde size başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir seyahat vaat etmektedir. Kotor Körfezi gibi dünya çapında meşhur bir yere sahip olan Karadağ; dağları ve doğal bitki örtüsü sayesinde binlerce turistin her yıl ilgi odağı olmaktadır.

Ukrayna:

Türkiye’den çok fazla kişinin ziyaret ettiği bu ülkenin güzellikleri anlatmakla bitmez. Türkiye’deki ekonomik şartlarla kıyaslama yapıldığında Ukrayna’nın daha hesaplı olduğunu söyleyebiliriz. Kiev; mutlaka uğramanız gereken bir şehirdir. Doğal parkları, Odessa plajları, gece hayatı ve hiç şüphesiz tarihiyle Ukrayna’nın mutlaka görülmesi gereken bir ülke olduğunu söyleyebiliriz.

Tayland:

Yazın ziyaret edilmesi gereken ülkelerden birisidir. Tarihi yolları, bitmek bilmeyen festivalleri ve turkuaz renkli denizleri sayesinde Tayland’ın dünyanın her yerinden turist topladığını söylemek gerekir. Bu şehrin her noktasında motosikletli gezginlere rastlarsanız şaşırmayın!

Endonezya:

Doğal yapısını her zaman koruyan Endonezya; mutlaka görülmesi gereken Güneydoğu Asya ülkelerinin başında gelmektedir. Doğa turları, dalış aktiviteleri ve birbirinden eğlenceli festivallere katılarak oldukça güzel zaman geçirebileceğiniz bir ülkedir.

Filipinler:

Tropikal iklimin en iyi yaşanabileceği ülkeler arasında bulunmaktadır. Beyaz kumlu sahilleri; taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Rengarenk deniz altı dünyası sayesinde bilhassa dalgıçlar için eşsiz bir ülke olduğunu söylemek gerekir. Filipinler; naif ve sakin bir ülke olmasıyla yıllardan bu yana beğeni toplamaktadır.

Fas:

Akdeniz coğrafyasının en önemli ülkelerinden birisidir. Sokaklarında birçok medeniyete dair izler bulunmaktadır. Farklı dinleri ve kültürleri bir araya getiren bu ülke; doğal güzellikleriyle de beğeni toplamaktadır.

Makedonya:

Yaz tatili için uygun bir coğrafyası ve ekonomik tatil seçenekleri bulunan bir ülkedir.

Lübnan:

Doğu’nun Paris’i olarak bilinen Beyrut’u mutlaka görmelisiniz.

Gürcistan:

Bilhassa Batum şehrinin ucuz tatil için en uygun seçeneklerden birisi olduğunu söylemek gerekir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 8 =